Adamek show w Kaliszu. Mamy lidera.
1 października 2020, 10:49

Suwalskie Wigry pewnie pokonały KKS 1925 Kalisz 3:0 i są nowym liderem drugiej ligi. Wszystkie trafienia dla biało-niebieskich zaliczył Kamil Adamek.

Pierwsze fragmenty meczu były dość wyrównane. Gra toczyła się w środku pola i żadna z drużyn nie mogła stworzyć sobie dogodnej sytuacji. Niemoc biał0-niebieskich skończyła się już w 29. minucie, gdy do rzutu wolnego z bocznego sektora boiska podszedł Bartłomiej Babiarz. Piękna centra wprost na głowę Adamka, który sprytnym strzałem przy krótkim słupku dał Wigrom prowadzenie. Beniaminek z Kalisza kilkukrotnie próbował doprowadzić do wyrównania, na posterunku był jednak Hieronim Zoch. Mądra gra podopiecznych Dawida Szulczka zaprocentowała ponownie tuż przed przerwą. Akcja Denisa Gojki, piękne prostopadłe podanie do Adamka, który podciął piłkę nad bramkarzem gości i podwyższył prowadzenie.

Aż 3 zmiany w przerwie wykorzystał szkoleniowiec kaliskiego zespołu. W drugiej połowie, gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Dobra dyspozycja defensywy Wigier sprawiła jednak, że bramka Zocha była tego dnia nie do zdobycia. Kropkę nad „i” postawił nikt inny jak Kamil Adamek. Znów prawą stroną dryblował Gojko, dokładne dogranie w pole karne, a 31-latek głową skierował piłkę do siatki gospodarzy. Kilka minut przed końcem, sytuacje na podwyższenie wyniku mieli również Gojko i Gierach, ale górą tym razem golkiper z Kalisza.

KKS 1925 Kalisz – Wigry Suwałki 0 : 3 (0:1)

KKS 1925: Maciej Krakowiak (46. Patryk Pawela) – Mateusz Żytko, Mateusz Gawlik, Bartosz Waleńcik, Marcin Radzewicz, Robert Tunkiewicz (67. Mateusz Majewski), Adrian Łuszkiewicz, Nikodem Zawistowski (79. Mikołaj Zwistowski), Jakub Chojnowski (46. Michał Borecki), Bartłomiej Maćczak, Fabian Hiszpański (46. Kamil Sabiłło)

Wigry: Hieronim Zoch – Daniel Liszka, Adrian Karankiewicz, Adrian Piekarski, Martin Dobrotka, Michał Ozga, Łukasz Bogusławski (70. Patryk Czułowski), Bartłomiej Babiarz, Kacper Wełniak (43. Paweł Gierach), Denis Gojko (90+1. Grzegorz Aftyka), Kamil Adamek

Bramki: – 0:1 – Kamil Adamek 29, 0:2 – Kamil Adamek 44, 0:3 –  Kamil Adamek 63