Cenne zwycięstwo w Siedlcach!
6 grudnia 2020, 14:49

Zasłużony komplet punktów w meczu z Pogonią. W swoim ostatnim wyjazdowym spotkaniu biało-niebiescy pokonali drużynę z Siedlec 2:1.

Podopieczni Dawida Szulczka odnieśli wczoraj 10. zwycięstwo w tym sezonie. Jak się okazało, triumf w Siedlcach był niezwykle ważny. Po remisie, który padł w Polkowicach, Wigry mają już tylko 3 punkty straty do lidera rozgrywek.

Pierwsze minuty meczu to głównie gra w środku pola. Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie gospodarze i okazała się ona kluczowa. Po starciu z Łukaszem Bogusławski, Eryk Więdłocha padł w polu karnym i sędzia bez zastanowienia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Piotr Pierzchała i od 11. minuty Pogoń niespodziewanie prowadziła.

Rozgoryczeni piłkarze Wigier ruszyli do odrabiania strat. Od tej pory to suwalczanie przejęli kontrolę nad tym spotkaniem. Wyrównująca bramka padła już w 36. minucie. Dokładne dogranie Liszki z rzutu rożnego spadło na głowę Josipa Šoljicia, który doprowadził do remisu. Kilka minut później podopieczni Dawida Szulczka mogli już prowadzić, ale czujnie między słupkami zachował się Rafał Misztal. Do przerwy utrzymał się tym samym remis.

Druga odsłona meczu to dominacja biało-niebieskich. Piłkarze Wigier zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce, szukając przy tym drugiego trafienia. Udało się to w końcówce meczu. W 77. minucie piłkę w środku pola przejął Patryk Czułowski, który prostopadłym podaniem obsłużył Denisa Gojko. Skrzydłowy efektownie ograł defensorów Pogoni i sprytnie podciął piłkę nad golkiperem gospodarzy. Podopieczni Dawida Szulczka utrzymali prowadzenie do ostatniego gwizdka i po zakończeniu spotkania mogli świętować 10. zwycięstwo w rundzie jesiennej.

Pogoń Siedlce 1:2 (1:1) Wigry Suwałki

Pogoń Siedlce: Rafał Misztal – Wiktor Preuss (51. Patryk Kostyk), Piotr Pierzchała, Ivan Očenáš, Bartłomiej Olszewski (46. Krystian Miś) – Marcin Kozłowski I, Mateusz Piotrowski, Oskar Repka (71. Piotr Marciniec), Marcin Kozłowski II (61. Miłosz Przybecki), Eryk Więdłocha – Ishmael Baidoo.

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch – Paweł Gierach (74. Michał Ozga), Josip Šoljić, Łukasz Bogusławski, Martin Dobrotka, Daniel Liszka – Denis Gojko (90. Oskar Furst), Patryk Czułowski, Bartłomiej Babiarz, Cezary Sauczek (74. Kacper Wełniak) – Kamil Adamek.

Bramki: 1:0 – Piotr Pierzchała (k) 11, 1:1 – Josip Šoljić 36, 1:2 – Denis Gojko 77