Cenny punkt w meczu z wiceliderem
24 kwietnia 2021, 14:12

W hicie 29. kolejki eWinner II ligi suwalskie Wigry podzieliły się punktami z Chojniczanką Chojnice. Jedynego gola dla biało-niebieskich zdobył Cezary Sauczek.

Piątkowe starcie z Chojniczanką było kolejnym spotkaniem, w którym suwalczanie dość szybko wyszli na prowadzenie. Podopieczni Dawida Szulczka otworzyli wynik już w 10. minucie. Rozpoczęło się od świetnego przejęcia piłki przez Kamińskiego. Mularczyk dograł do Babiarza, który pięknym prostopadłym podaniem obsłużył Cezarego Sauczka, który z zimną krwią pokonał golkipera z Chojnic. W 25. minucie suwalczanie mogli podwyższyć prowadzenie, ale strzał Kacpra Wełniaka przeleciał tuż obok słupka. Po niewykorzystanej sytuacji naszego napastnika, kilkukrotnie zagotowało się również pod bramką Hieronima Zocha. Najgroźniejsza sytuacja wydarzyła się tuż przed przerwą. Piękny strzał Mudry trafił w poprzeczkę bramki Wigier, piłka szczęśliwie spadła pod nogi Grolika, a obrońca Chojniczanki doprowadził do wyrównania. Do szatni mieliśmy więc remis 1:1.

Po zmianie stron do ataku ruszyli gospodarze. Świetne okazje stworzyli sobie Klichowicz i Skrzypczak, ale czujnie w bramce zachował się Hieronim Zoch. Kilka minut później bliski trafienia był Michał Orzechowski, ale strzał bocznego obrońcy okazał się minimalnie niecelny. Niesamowicie groźnie pod bramką Sokoła zrobiło się w 68. minucie. Głęboka wrzutka Denisa Gojki, bramkarz rywali nieczysto wypiąstkował piłkę, futbolówka spadła pod nogi Patryka Mularczyka, którego strzał trafił niestety jedynie w golkipera gospodarzy. Do końca spotkania Chojniczanka skutecznie broniła swojej bramki. Suwalskim Wigrom nie udało się już zdobyć zwycięskiego gola i mecz zakończył się podziałem punktów.

Chojniczanka Chojnice 1:1 (1:1) Wigry Suwałki

Wigry: Zoch – Liszka (81 Gierach), Piekarski, Grzelak, Orzechowski, Babiarz, Mularczyk (90 Czułowski), Kamiński, Gojko, Wełniak (66 Żebrakowski), Sauczek.

Bramki: 0:1 – Sauczek 10, 1:1 – Grolik 43.