Cztery kwarty i zwycięstwo Wigier
9 lipca 2014, 21:09

W nietypowym, bowiem rozgrywanym 4×25 minut, sparingu biało-niebiescy pokonali, po bramce Tomasz Tuttasa ekstraklasową Jagiellonię Białystok 1:0.

Pierwsze 15 minut nie było najlepsze w wykonaniu Wigier. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka do meczu podeszli z szacunkiem do przeciwnika i zaczęli ostrożnie, ale rozkręcali się z kwarty na kwartę. Suwalczanie wyjść na prowadzenie mogli już w drugiej kwarcie, ale świetnej okazji nie wykorzystał Piotr Karłowicz.

Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył dopiero w 92 minucie Tomasz Tuttas, kiedy to po dośrodkowaniu z wolnego z lewej strony boiska, napastnik Wigier, głową, skierował piłkę do siatki gości. Chwilę później dobra sytuację miał jeszcze Biel, ale wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Następny sparing biało-niebiescy rozegrają już w najbliższą sobotę, o 15.00, na własnym boisku z FK Trakai.

Wigry Suwałki 1:0 (0:0, 0:0, 0:0) Jagiellonia Białystok

Bramka: 91′ Tuttas.

Wigry: Salik (51′ Zoch) – Bartkowski (76′ Wasilewski), Wichtowski (61′ Wenger), Karankiewicz (76′ Drągowski), Bogusz (76′ Widejko), Lauryn (61′ Radzio), Żebrowski (61′ Biel), Atanacković (61′ Michałowski), Mackiewicz, Tarnowski (61′ Bujalski), Karłowicz (51′ Tuttas).

Jagiellonia: Baran (51′ Drągowski) – Modelski (51′ Waszkiewicz), Baran (51′ Pawlik), Wasiluk (51′ Maliszewski), Jasiński (51′ Straus (84′ Dudała)), Pawłowski (51′ Romanczuk), Grzyb (51′ Tymiński), Leimonas (51′ Malinowski (59′ Świderski)), Gajos (51′ Kądzior), Tuszyński (51′ Piątkowski), Piątkowski (28′ Dzalamidze).

Żółta kartka: Tymiński.