OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Duży sukces juniorów Wigier (Wywiad)
4 lutego 2020, 08:37

Już w marcu drużyna juniorów starszych suwalskich Wigier rozpocznie rywalizację w rozgrywkach makroregionalnych.

O minionym sezonie i przygotowaniach do nowego wyzwania opowiedział Mariusz Cieślukowski, który trenuje drużynę juniorów starszych od sześciu lat. Jak przyznał szkoleniowiec drużyny Wigier od dawna nie było w rozgrywkach makroregionalnych, więc jest to niewątpliwie duży sukces tych młodych chłopaków.
 
Jak oceniły by Pan miniony sezon?
 
Miniony sezon odbieram bardzo pozytywnie. Rozegraliśmy siedem spotkań w których zdobyliśmy ponad czterdzieści bramek i straciliśmy tylko jedną, w dodatku samobójczą. Zrealizowaliśmy nasz cel jakim było zajęcie pierwszego miejsca. Zarówno chłopcy jak i ja jesteśmy bardzo dumni z tego co osiągnęliśmy. Teraz przed nami nowe wyzwanie.
 
Kiedy rozegracie pierwszy mecz i jak się do niego przygotowujecie?
 
Pierwsza kolejka rozgrywek odbędzie się 7 Marca, a rozgrywki potrwają do 14 czerwca. Łącznie do rozegrania będziemy mieli 14 spotkań. Obecnie trenujemy na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej nr 10. Korzystamy także z tamtejszej hali sportowej, gdzie pracujemy nad innymi aspektami przygotowania fizycznego. Początkowo rozgrywki miały wystartować nieco później, więc musieliśmy skorygować nasz plan przygotowań. Na początku okresu przygotowawczego planowaliśmy więcej pracy samodzielnej, a następnie przenieść akcent na gry kontrolne. W planach mamy trzy mecze kontrolne, ale być może uda się ich rozegrać więcej. Pierwszy sparing rozegramy 8 lutego w Białymstoku z rocznikiem 2004 Jagiellonii o której słyszałem, że jest bardzo wymagającą i dobrze zorganizowaną  drużyną. W planach są jeszcze mecze z Pomorzanką Sejny i Czarnymi Olecko. Będą to drużyny seniorów. Chcemy, aby nasi przeciwnicy byli bardzo wymagający i reprezentowali jak najwyższy poziom sportowy.
 
Jaki cel stawiacie sobie na nadchodzący sezon?
 
Każdy z nas po cichu chce wygrać jak najwięcej meczów, a najlepiej wszystkie. Nie ukrywam, że jesteśmy ciekawi jak wyglądają sportowo nasi przeciwnicy. Do tej pory nie rywalizowaliśmy z takimi zespołami i traktujemy to jako przygodę. Oczywiście jesteśmy ambitni i chcemy jak najlepiej reprezentować nasze województwo. Trafiliśmy do Grupy A razem z Polonią Warszawa, Wisłą Płock, Olimpią Zambrów, Widzewem Łódź, SMS-em Łódź, Concordią Elbląg i Jeziorakiem Iława. Dokładny terminarz jest jeszcze w opracowaniu.
 
 Jak wygląda współpraca z pierwszą drużyną?
 
Drużyna juniora poprzez osobę koordynatora jest cały czas we współpracy ze sztabem pierwszego zespołu. W zależności od oczekiwań czy potrzeb pierwszej drużyny, juniorzy albo uczestniczą w treningach albo w grach kontrolnych. Trener pierwszego zespołu obserwuje nasze poczynania i wydaje mi się, że jest to wszystko tak ułożone, aby trenerzy mieli wgląd co dzieje się na naszym zapleczu. Z kolei moi chłopcy mają świadomość, że któregoś dnia mogą wybiec na trening pierwszej drużyny.
 
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR TECHNICZNY
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media