Egzekutor Kądzior
11 maja 2016, 22:35

Mecz Wigry Suwałki- PGE GKS Bełchatów zakończył się remisem 2:2. Były trzy rzuty karne. Zobacz wszystkie gole !

Wigry zremisowały z PGE GKS Bełchatów 2:2. Gole dla suwalczan zdobył Damian Kądzior. Oba z rzutów karnych. O pierwszej połowie suwalczanie powinni jak najszybciej zapomnieć. Gospodarze zagrali w tej części meczu bardzo asekuracyjnie, praktycznie nie stworzyli zagrożenia pod bramką rywala. Mało tego, stracili gola. W 30. minucie sędzia podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił kapitan gości Patryk Rachwał. Rywale mogli jeszcze podwyższyć, jednak Karol Salik poradził sobie ze strzałem Seweryna Michalskiego.

Druga połowa przyniosła emocje i dużo lepszą grę Wigier. W 54. minucie ręką zgrał w polu karnym Lukas Klemenz i arbiter poduktował kolejną jedenastkę, tym razem dla suwalczan. Gola na 1:1 zdobył Damian Kądzior. Było to jego pierwsze trafienie w historii występów w Wigrach. Radość gospodarzy nie trwała długo. W 57 minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Bartłmoiej Kalinkowski i Wigry musiał sobie radzić w dziesiątkę. Goście zaatakowali. W 68 minucie gola na 1:2 precyzyjnym strzałem z kilkunastu metrów zdobył słoweński napastnik „Brunatnych” Alen Ploj. Podrażnione takim obrotem spraw Wigry ruszyły do ofensywy. Dało to efekt w 80 minucie. Lukas Kuban sfaulował w polu karnym Kamila Adamka, a podyktowany rzut karny zamienił na bramkę Damian Kądzior. Pomocnik Wigier mógł zdobyć jeszcze jednego gola. W końcówce spotkania piłka po jego strzale poszybowała jednak tuż nad poprzeczką bramki gości.

Po 30. kolejce I ligi Wigry zajmują trzynaste miejsce w tabeli z minimalną przewagą nad strefą spadkową.

Wigry Suwałki 2-2 PGE GKS Bełchatów

gole: Damian Kądzior 55. (k), 80. (k) – Patryk Rachwał 31. (k), Alen Ploj 68.

Wigry: 1. Karol Salik – 23. Jakub Bartkowski, 32. Martin Baran, 4. Adrian Karankiewicz, 3. Artur Bogusz – 15. Damian Kądzior, 18. Bartłomiej Kalinkowski, 11. Omar Santana (53, 8. Aleksandar Atanacković; 78, 9. Miłosz Kozak), 25. Damian Gąska, 27. Mateusz Żebrowski (46, 24. Kamil Zapolnik) – 28. Kamil Adamek.

PGE GKS: 1. Paweł Lenarcik – 25. Piotr Witasik, 42. Seweryn Michalski, 18. Lukas Klemenz, 8. Lukáš Kubáň – 11. Łukasz Wroński (60, 9. Alen Ploj), 20. Patryk Rachwał, 6. Szymon Zgarda, 4. Damian Szymański (82, 10. Dawid Flaszka), 16. Aghvan Papikyan (90, 23. Cezary Demianiuk) – 7. Petr Zapalač

żółte kartki: Kalinkowski, Santana, Zapolnik – Klemenz, Ploj, Flaszka.

czerwona kartka: Bartłomiej Kalinkowski (57. minuta, Wigry, za drugą żółtą).