Emocjonująca końcówka i zwycięstwo
7 maja 2022, 20:37

Szesnaste zwycięstwo biało-niebieskich! Po bramkach Lewandowskiego i Rybickiego suwalczanie pokonali dziś rezerwy Lecha Poznań 2:0.

Pierwsza połowa to raczej brak konkretów z obu stron. Kibice mogli oglądać głównie walkę w środku pola. Najlepszą sytuację w 21. minucie stworzył sobie Patryk Mularczyk, ale jego uderzenie trafiło w poprzeczkę bramki Bartosza Mrozka. Chwilę później bliski szczęścia był też Michał Żebrakowski.

Po zmianie stron mecz stał się zdecydowanie ciekawszy. W 53. minucie ponownie uderzał Żebrakowski, ale tym razem trafił w poprzeczkę. Podrażniony Lech ruszył do ataku i niewiele brakowało, a wyszedłby w Suwałkach na prowadzenie. Czujnie zachował się jednak Hieronim Zoch, który fenomenalnie obronił strzał Klupsia i Siergieja Kriwieca.

Kluczowym momentem po raz kolejny okazała się końcówka spotkania. W 88. minucie Kapcer Michalski intuicyjnie dograł piętą do Mateusza Lewandowskiego, a napastnik z zimną krwią pokonał golkipera przyjezdnych. Stadion eksplodował, ale jak się okazało, nie było to ostatnie słowo Wigier. Podopieczni trenera Grzegorza Mokrego postawili kropkę nad „i” w piątej minucie czasu doliczonego. Na listę strzelców wpisał się Mariusz Rybicki, który ustalił tym samym wynik spotkania na 2:0. Po ostatnim gwizdku suwalczanie mogli świętować szesnaste zwycięstwo w tym sezonie, które znacznie przybliża ich do udziału w barażach o upragniony awans.

Wigry Suwałki 2:0 (0:0) Lech II Poznań

Wigry: Zoch – Prętnik, Rudinilson, Bogusławski, Ozga, Michalski, Łabojko (90+3 Rybicki), Babiarz, Mularczyk (65 Sowiński), Żebrakowski (76 Iwao), Lewandowski

Bramki: 1:0 – Lewandowski – 88, 2:0 – Rybicki 90+5