Garbarnia rozgromiona
10 maja 2014, 21:19

Po świetnym spotkaniu, klasycznym hat-tricku Tomasza Tuttasa i samobójczym trafieniu Marcina Pluty biało-niebiescy pokonali Garbarnię aż 4:0.

Suwalczanie na prowadzenie mogli wyjść już w 2 minucie. Po ładnym zagraniu piłki przez Żebrowskiego, w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospdarzy znalazł się Radzio, którego strzał obronił jednak Błąkała. Dziewięć minut później groźnie było pod bramką gospodarzy, piłka znalazła się nawet w bramce Wigier, jednak sędzia uznał, że napastnik Garbarni był na pozycji spalonej. Worek z bramkami otworzył się w 17 minucie spotkania. Po błędzie Błąkały, który na piątym metrze  wybijając piłkę, trafił w Tuttasa, suwalczanie objęli prowadzenie.

W 25 minucie po błędzie defensorów Garbarnii, golkipera gości przelobować próbował Artur Bogusz, ale futbolówka minimalnie minęła bramkę. Osiem minut później było już 2:0. Świetną piłkę w kierunku Tuttasa zagrał Atanacković, a napastnik Wigier bez problemów pokonał Błąkałę. Minęło zaledwie kilka minut, a z kontrą 3 na 2, wyszli piłkarze biało-niebieskich. Radzio dograł do Tarnowskiego, którego strzał odbił bramkarz Garbarnii, a dobitka Żebrowskiego również została przez niego sparowana.

W 43 minucie, z taką samą kontrą znów wyprowadził Radzio, podał do Aleksa, pomocnik Wigier odegrał piłkę Tuttasowi, który strzelił trzecią bramkę dla Wigier w tym spotkaniu, zdobywając tym samym klasycznego hat-tricka.

Po przerwie biało-niebiescy zagrali konsekwentnie, nie dając Garbarni dojść do głosu dzięki czemu podopiecznym Zbigniewa Kaczmarka udało się zdobyć jeszcze czwartego gola. Po próbie zagrania Davida Makaradze do Piotra Karłowicza, piłkę we własnej siatce umieścił Marcin Pluta.Wigry Suwałki 4:0 (3:0) Garbarnia Kraków

Wigry Suwałki 4:0 (3:0) Garbarnia Kraków

Bramki: 17′, 33′, 43′ Tuttas, 89′ Pluta (s).

Wigry: Salik – Bogusz, Karankiewicz, Porębski, Bartkowski, Żebrowski (86′ Romachów),  Atanacković (77′ Luksys), Michłowski, Tarnowski, Radzio (60′ Makaradze), Tuttas (45′ Karłowicz).

Grabrnia: Błąkała – Byrski, Haxhijaj, Pluta, Piszczek (89′ Dolczek), Kalemba, Metz (45′ Cichy), Nowak, J. Górecki (65′ Fedoruk), Ogar (74′ M. Górecki), Siedlarz.

Żółte kartki: Karankiewicz, Atanacković, Porębski – Haxhijaj, Metz.