GKS Bełchatów wygrywa w Suwałkach
28 czerwca 2020, 17:13

W meczy 28. kolejki Fortuna 1 Ligi przegrywamy przed własną publicznością 2:4 z GKS Bełchatów.

Mecz dwóch drużyn z dołu tabeli przyniósł aż sześć bramek, jednak z takiego obrotu spraw cieszyć się mogą jedynie przyjezdni, którzy strzelili cztery z nich i zdobyli komplet punktów. Wigry przegrały kolejny mecz i zamykają ligową stawkę.

W pierwszej połowie gospodarze na boisku wyglądali zdecydowanie słabiej od swego rywala, czego konsekwencją była strata aż trzech bramek. Praktycznie każda groźniejsza akcja pod naszą bramką kończyła się wyjmowaniem piłki z siatki przez Dominika Kąkolewskiego. Worek z bramkami otworzył w 20. minucie meczu Patryk Winsztal. Biało-Niebiescy co prawda odpowiedzi siedem minut później, jednak bramka nie została uznana. Dośrodkowanie Grzegorza Aftyki głową wykończył Michał Żebrakowski, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i goście wciąż prowadzili jedną bramką. W 31. minucie na 0:2 podwyższył Adrian Małachowski, a trzecią bramkę dla bełchatowian w pierwszej połowie meczu zdobył ponownie Patryk Winsztal. Do przerwy przegrywaliśmy więc aż trzema bramkami.

Po zmianie stron obraz gry się poprawił i Wigry wzięły się do cięższej pracy. Dobrą zmianę dał Patryk Czułowski, którego w przerwie delegował na murawę Donatas Vencevicius. W 55 minucie nasz zawodnik ponownie udowodnił, że potrafi silnie i precyzyjnie uderzyć na bramkę rywala, zdobywając bramkę kontaktową. Patryk próbował w końcowych minutach meczu jeszcze raz pokonać bramkarza rywali, jednak jego strzał z 30. metrów zatrzymał się na poprzeczce. W 88. minucie Artur Golański strzelił na 1:4 zapewniając swojej drużynie trzy punkty w tym meczu. Wigry były w stanie odpowiedzieć jeszcze jedną bramką, po tym jak faulowany w polu karnym był Cezary Sauczek. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i zdobytą bramką ustalił wynik meczu na 2:4. Trzy punkty jadą więc do Bełchatowa.

Przed nami kolejne dwa spotkania. W najbliższy czwartek 2. lipca zmierzymy się w Radomiu z Radomiakiem, a w niedzielę 5. lipca podejmiemy GKS Jastrzębie.

Wigry Suwałki 2-4 GKS Bełchatów

Bramki: Patryk Czułowski 55, Cezary Sauczek 90 (k) – Patryk Winsztal 20, 37, Adrian Małachowski 30 (k), Artur Golański 88

Wigry: 33. Dominik Kąkolewski – 6. Grzegorz Aftyka, 8. Michał Ozga, 17. Martin Dobrotka, 5. Oskar Nowak – 90. Denis Gojko (82, 31. Mikołaj Wasilewski), 29. Martin Adamec (65, 22. Joel Huertas), 20. Mohamed Loua (46, 94. Patryk Czułowski), 27. Robert Bartczak, 77. Cezary Sauczek – 10. Michał Żebrakowski.

GKS Bełchatów: 12. Daniel Niźnik – 70. Marcin Sierczyński, 5. Michał Kołodziejski, 21. Mariusz Magiera, 2. Mateusz Szymorek – 14. Bartosz Biel, 8. Paweł Czajkowski, 19. Adrian Małachowski (77, 13. Artur Golański), 11. Émile Thiakane, 9. Krzysztof Wołkowicz (86, 16. Mikołaj Grzelak) – 18. Patryk Winsztal (46, 59. Przemysław Zdybowicz).

Żółte kartki: Dobrotka, Huertas – Niźnik, Wołkowicz.

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk).