OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Gramy razem! Pomóż „Sebie” wygrać z chorobą
27 marca 2017, 12:53

Nasz były zawodnik Sebastian Radzio dalej zmaga się z boreliozą, która nie pozwala mu zawodowo uprawiać sportu. Jest jednak szansa na to, aby już wkrótce „Seba” mógł wrócić na boisko.

Wszystko za sprawą kliniki Bad Aibling – St George Klinik, która znajduje się pod  Rosenheim w Niemczech. Koszt zabiegów, które mogłyby sprawić, że Sebastian wróciłby do piłki i na stałe wyleczył się ze swojej choroby, jest jednak ogromny. Może on wynieść nawet 25 tysięcy euro, czyli około 107 tysięcy złotych. 

– Zgodnie z planem wszystko miałoby trwać dwa tygodnie. Taki pobyt w klinice kosztuje 15 tysięcy euro – mówi Sebastian Radzio. – Jeśli jednak będzie taka potrzeba, leczenie będzie musiało zostać przedłużone o kolejny tydzień, co kosztuje kolejne 6 tysięcy euro. Dodatkowo po opuszczeniu kliniki potrzebny mi będzie półroczny pakiet suplementów, który jest niezbędny do regeneracji organizmu.  Jego koszt to 4 tysiące euro.

Przeprowadzane zabiegi, w klinice Bad Aibling to przede wszystkim hipertermia, czyli podgrzewanie temperatury ciała do 42 stopni i podawanie w tym czasie odpowiednich antybiotyków. Jeśli uda się zebrać potrzebną sumę pieniędzy, były piłkarz Wigier przeszedłby też m.in zabiegi uzupełniające niedobór witamin, oczyszczające jelita, czy też detoksykacje organizmu.

-Bóle stawów, duszności, sztywności kończyn, zapalenia więzadeł czy ścięgien. To tylko niektóre z objawów boreliozy – dodaje Radzio. – Bardzo chciałbym wrócić do piłki, ale jak tylko odstawiam leki, wszystko znów wraca. Dzięki tym wszystkim zabiegom mógłbym zupełnie się wyleczyć. Ludzie do tej kliniki przyjeżdżają na wózkach, a wychodzą o własnych siłach. 

Sebastian nie raz pomagał Wigrom na boisku i zawsze walczył od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. Tym razem to my, wspólnymi siłami, możemy mu pomóc i sprawić, że będzie mógł wrócić do gry w piłkę. Pamiętajcie, że liczy się każda złotówka. Jeśli leczenie „Seby” nie przedłuży się, reszta zebranej kwoty przekazana zostanie na cele charytatywne. 

Fundacja Akademia Piłkarska Wigry Suwałki
ul. Zarzecze 26, 16-400 Suwałki
Tytuł przelewu: Sebastian Radzio
30 93670007 0010 0050 0920 0004

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media