3 punkty jadą do Suwałk. Hutnik Kraków pokonany!
15 listopada 2020, 19:12

Udane zakończenie weekendu. Wracamy na zwycięski szlak! Biało-niebiescy pokonali dziś Hutnik Kraków 2:1.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli dzisiejsze spotkanie. Już w 6. minucie bliski trafienia był Mateusz Ozimek. Kolejny dobry kontratak Hutnik wyprowadził niespełna pół godziny później. Abdallah Hafez wykorzystał błąd Daniela Liszki, dograł piłkę do Ozimka, ale znów górą okazał się Hieronim Zoch. Mimo, że w pierwszej odsłonie więcej sytuacji stworzyli sobie gospodarze, to zespół Wigier zdołał zdobyć bramkę przed przerwą. Precyzyjne dośrodkowanie Aftyki wykorzystał Łukasz Bogusławski, który strzałem głową wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie.

Podopieczni Dawida Szulczka zdecydowanie lepiej zagrali w drugiej połowie. Na drugą bramkę nie trzeba było długo czekać. W 55. minucie w polu karnym gospodarzy padł Adrian Piekarski. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a rzut karny na gola zamienił Patryk Czułowski. Piłkarze z Krakowa rzucili się do odrabiania strat. Dobra dyspozycja defensywy suwalczan sprawiła, że zawodnicy Hutnika byli bezradni. W ostatniej minucie spotkania udało im się jednak zdobyć bramkę kontaktową. Sędzia Marcin Kochanek nie dał dłużej kontynuować gry i od razu po rozpoczęciu zagwizdał po raz ostatni.

Hutnik Kraków 1:2 (0:1) Wigry Suwałki

Hutnik: Smug – Olszewski, Kędziora, Zając, Reczulski (73 Antoniak) – Ozimek (73 Jodłowski), Kieliś (73 Hajduk), Drąg, Świątek, Linca – Hafez (73 Sobala).

Wigry: Zoch – Aftyka (90 Suski), Šoljić, Piekarski, Dobrotka, Liszka – Gojko, Czułowski (90 Kozłowski), Bogusławski (78 Karankiewicz), Gierach (89 Świątek) – Sauczek (90 Gużewski).

Bramki: 0:1 – Bogusławski 41, 0:2 – Czułowski 55, 1:2 – Drąg 90+3.