Koniec sezonu przy #Z26
27 maja 2022, 12:59

Niestety, finał baraży nie dla suwalskich Wigier. Biało-niebiescy przegrali z Motorem Lublin 0:4 i w następnym sezonie pozostaną w eWINNER 2. Lidze.

Od pierwszych minut to goście prowadzili grę w Suwałkach. Pierwsza bramka padła już w 9. minucie. Dogrywał Sędzikowski, a skuteczną główką popisał się Swędrowski. Przyjezdni nie złożyli broni i ruszyli w poszukiwaniu drugiego trafienia. Udało im się to zaledwie piętnaście minut później. Maciej Firlej sprytnym strzałem w krótki róg bramki podwyższył prowadzenie Motoru. Tuż przed przerwą Wigry mogły zdobyć bramkę kontaktową, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem pomylił się Bartosz Prętnik.

Dwanaście minut po zmianie stron podopieczni Marka Saganowskiego wyprowadzili trzeci cios. Firlej płasko dograł do Damiana Sędzikowskiego, a 21-latek pokonał Hieronima Zocha. Suwalczanie za wszelką cenę chcieli zdobyć gola honorowego. Najbliższy szczęścia w 60. minucie był Mariusz Rybicki, ale golkiper gości sparował jego uderzenie na słupek. Niewykorzystane sytuacje Wigier zemściły się w 72. minucie. Kontra gości, Wójcik dograł do Moskwika, a 29-letni zmiennik ustalił wynik półfinału.

Wigry Suwałki – Motor Lublin 0:4 (0:2)

Wigry: Zoch – Michalski (75 Gvozdenović), Ozga, T. Lewandowski, Rudinilson, Prętnik (63 Sowiński), Łabojko, Babiarz (63 Caetano), Rybicki (81 Krzyżański), Żebrakowski (63 Iwao), M. Lewandowski.

Bramki: 0:1 – Swędrowski 9, 0:2 – Firlej 25, 0:3 – Sędzikowski 57, 0:4 – Moskwik 72.