OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Mamy to !
9 kwietnia 2016, 19:54

Przełamanie nastąpiło w Chojnicach. Wigry pokonały Chojniczankę 1:0 po golu Martina Barana i awansowały na 15 miejsce w tabeli.

Wigry zadały nokautujący cios Chojniczance w koncówce meczu. Po podaniu Damiana Gąski debiutanckiego gola w biało-niebieskich barwach zdobył słowacki stoper Martin Baran.

– Chwała chłopakom, że do końca rzetelnie, sumiennie realizowali taktyczny plan – mówi szczęśliwy Domink Nowak, ktory prowadzi suwalski zespół od 10 dni. – Zrzuciliśmy balast. W żadnej lidze na całym świecie nikt nie lubi być ostatni. My plasowaliśmy się tylko nad wycofanym z rozgrywek Dolcanem.

W Chojnicach starły się dwie druzyny, które w tej rundzie jeszcze nie wygrały i zafundowaly widzom typowy mecz walki. Suwalczanie mieli najlepsze sytuacje po strzałach z akcji i z rzutu wolnego Damiana Kądziora.

– Nie było pieknej gry i chyba aż do momentu, w którym bedziemy pewni utrzymania cięzko o taka będzie – przekonuje trener suwalczan. – Wielka sprawą jest, że zespół, któremu nie szło i brakowało szczęścia, stanął na wysokości zadania i był wreszcie skuteczny. Zagraliśmy na zero z tyłu, wytrzymaliśmy psychicznie, zapewnilismy sobie zwycięstwo na dwie minuty przed końcem. Druzyna pokazała charakter i mentalne przygotowanie do obrony przed spadkiem.

Obok większej wiary w sukces, o zwycięstwie suwalczan w Chojnicach zadecydowala lepsza organizacja gry. Miejscowi też mieli kilka dogodnych okazji, ale w sobotę trafili na naprawdę solidny mur i ofiarną postawę Biało-Niebieskich.

relacja: suwalki24.pl

 

Chojniczanka Chojnice 0-1 Wigry Suwałki

Gol: Martin Baran 88

Chojniczanka: 24. Damian Podleśny – 21. Łukasz Kosakiewicz, 2. Marcin Biernat, 4. Piotr Kieruzel, 6. Przemysław Pietruszka – 15. Przemysław Czerwiński, 5. Paweł Zawistowski, 13. Maciej Kostrzewa (65, 11. Daniel Feruga), 8. Maciej Rogalski, 7. Rafał Grzelak (87, 18. Jakub Mrozik) – 9. Marcin Krzywicki (67, 19. Bartłomiej Niedziela).

Wigry: 1. Karol Salik – 23. Jakub Bartkowski, 32. Martin Baran, 4. Adrian Karankiewicz, 3. Artur Bogusz – 15. Damian Kądzior, 18. Bartłomiej Kalinkowski, 11. Omar Santana (80, 29. Marko Brtan), 28. Kamil Adamek (71, 9. Miłosz Kozak), 25. Damian Gąska (90, 8. Aleksandar Atanacković) – 24. Kamil Zapolnik.

żółte kartki: Grzelak, Kostrzewa – Santana, Adamek, Bogusz.

sędziował: Marek Opaliński (Legnica).

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media