Media o Wigrach
20 listopada 2017, 11:28

W miniony weekend suwalczanie pokonali GKS Tychy, aż 3:0. Sprawdźcie najciekawsze artykuły, które ukazały się w mediach po tym spotkaniu.

SUWALKI24.PL: „Na śląsku czują się jak ryby w wodzie”

Biało-Niebiescy zagrali w tej części kraju po raz trzeci i odnieśli trzecie zwycięstwo. Po Katowicach i Sosnowcu, przyszedł czas na triumf w Tychach. W dotychczasowych pierwszoligowych meczach na boisku GKS-u suwalski zespół remisował i przegrał. Za trzecim podejściem wreszcie wygrał, i to w jakim stylu! Przy okazji srodze zrewanżował się za domową porażkę 1:2  na inaugurację sezonu. Drużyna Artura Skowronka notuje świetną serię. Nie przegrała od czterech kolejek, ostatnie dwa mecze, z Podbeskidziem i z Tychami, wygrała po 3:0. Z taką formą powinna kontynuować passę w środowym, zaległym meczu z Ruchem Chorzów. Oczywiście na Śląsku. Więcej: TUTAJ!

RADIO5.COM.PL: „GKS Tychy 0:3 Wigry Suwałki”

W meczu 18. kolejki Nice I ligi, Wigry Suwałki pokonały, w wyjazdowym spotkaniu w Tychach, GKS Tychy 3:0 (2:0). Bramki dla biało-niebieskich zdobywali Patryk Klimala w 24. i 32. minucie oraz Serhii Pyłypczuk w 61. minucie meczu. – Jestem dumny z moich zawodników – powiedział tuż po spotkaniu Artur Skowronek, trener zwycięskiego, suwalskiego zespołu. Więcej: TUTAJ!

FUTBOLFEJS.PL: „Wigry odpaliły jak rakieta”

Drugą część jesieni mają wyborną. Gdy spojrzymy na tabelę od 7. kolejki, to okaże się, że Wigry są… trzecie. Artur Skowronek obiecywał, że jego zespół wreszcie odpali, i słowa dotrzymał. Właśnie wygrał 3:0 w Tychach. Strzelić trzy gole zespołowi Ryszarda Tarasiewicza (szczególnie w meczu na wyjeździe) – trenerowi, który nienawidzi tracić bramek, to sztuka nie lada. No, ale Wigry ostatnio pakują gole po dwa, trzy każdemu – jak leci. Więcej: TUTAJ!

DZIENNIKZACHODNI.PL: „Smutne pożegnanie I Ligi w Tychach”

O zwycięstwie Wigier przesądził Patryk Klimala. 19-letni napastnik strzelił dwie bramki dla gości. Zawodnik, który poprzedni sezon spędził w Jagiellonii Białystok i nawet zadebiutował w jej barwach w Ekstraklasie, otworzył wynik w 24 min. dobijając odbitą przez Rafała Dobrolińskiego piłkę. Na 2:0 Klimala podwyższył osiem minut później. W sytuacji sam na sam z bramkarzem GKS znalazło się wówczas aż dwóch piłkarzy z Suwałk, ale młodzieżowiec wykazał się większą pazernością pod bramką rywala niż Damian Gąska i umieścił piłkę w siatce. Triumf gości przypieczętował po przerwie pięknym strzałem z dystansu Ukrainiec Serhij Pyłypczuk znany z występów w Koronie Kielce. Więcej: TUTAJ!

WYBORCZA.BIALYSTOK.PL: „Pewne zwycięstwo Wigier Suwałki”

Zespół z Suwałk miał słaby początek sezonu w I lidze. Przebudowana drużyna długo czekała na pierwszą wygraną. Ostatnio z wynikami jest już lepiej. Podopieczni trenera Artura Skowronka mają passę pięciu spotkań bez porażki. – Po prostu zespół potrzebował czasu. Była bardzo duża rewolucja po poprzednim sezonie. Swoją ciężką pracą doszliśmy do tego, że mamy takie, a nie inne wyniki – mówi szkoleniowiec Wigier, które dwóch ostatnich rywali pokonali po 3:0. Najpierw w takim stosunku ograli Podbeskidzie Bielsko-Biała, a w sobotę GKS Tychy. Więcej: TUTAJ!

SPORTOWEFAKTY.WP.PL: „Festiwal szydery na meczu w Tychach”

Do przerwy tyszanie przegrywali 0:2, co sprawiło, że gospodarze stracili wiarę w wygraną. – Na pewno wiara jest mniejsza gdy się przegrywa 0:2 do przerwy, ale nie można zapominać, że mieliśmy kilka sytuacji, gdzie bramkarz gości stanął na wysokości zadania i bardzo dobrze interweniował. Boisko było ciężkie i dało się odczuć, że brakowało nam dynamiki. Można było odczuć, że nie podjęliśmy walki. To błąd, bo nie można zapominać o poprzednich meczach, gdzie prowadziliśmy grę – przyznał po spotkaniu trener GKS-u, Ryszard Tarasiewicz. Więcej: TUTAJ!