Miedź – Wigry 2:1
2 września 2019, 07:59

Przegrywamy wyjazdowe spotkanie przeciwko Miedzi Legnica 2:1.

Mecz w Legnicy Wigry rozpoczęły cofnięte na własną połowę i wyczekujące na okazję do kontry, co mieliśmy okazję oglądać już w poprzednich spotkaniach. Tym razem jednak mimo solidnej gry w obronie niewiele dało się zrobić w ataku, gdyż rywale również nie popełniali błędów i długimi fragmentami utrzymywali się przy piłce. Ze strony Wigier w pierwszej połowie dało się zauważyć zbyt częste przerywanie akcji faulem w bliskiej odległości od bramki. Kilka dośrodkowań w nasze pole karne nie stanowiło zagrożenie, ale były też i takie jak te z 26. minuty, kiedy to jedynie doskonała interwencja Dominika Kąkolewskiego uchroniła Biało-Niebieskich od straty bramki, po równie dobrym uderzeniu Krzysztofa Danielewicza. W doliczonym czasie gry pierwszej odsłony spotkania kontuzji nabawił się Arkadiusz Najemski, który z wielkim trudem opuścił plac gry, a w jego miejsce pojawił się Robert Bartczak. Wtedy też, na sekundy przed ostatnim gwizdkiem udało się wyprowadzić szybki atak na bramkę rywala, jednak ofiarny blok w wykonaniu jednego z obrońców Miedzi pozbawił nas szansy na bramkę i do przerwy na tablicy świetlnej widniał wynik 0:0.

W przerwie meczu trener Adam Fedoruk dokonał jeszcze jeden zmiany posyłając na plac gry Michała Żebrakowskiego w miejsce Szymona Łapińskiego. Pierwsza bramka padła w 65 minucie gry. To, co w ostatnich spotkaniach było przewagą Wigier, tym razem wykorzystali gospodarze. Precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Jakub Łukowski, który osiem minut wcześniej pojawił się na murawie. Dziesięć minut później było już 2:0 dla Miedzi po strzale głową Patryka Makucha. Wigry co prawda odpowiedziały trafieniem Cezarego Sauczka w w doliczonym czasie gry, który z linii pola karnego uderzył precyzyjnie przy samym słupku, jednak było już za późno, aby powalczyć tego dnia o choćby jeden punkt.

Wracamy do Suwałk i rozpoczynamy przygotowania do kolejnego meczu. W najbliższą sobotę zmierzymy się na własnym stadionie z Puszczą Niepołomice. Liczymy na wasze wsparcie!!

Miedź Legnica – Wigry Suwałki 2:1

Miedź: 1. Łukasz Załuska – 33. Artur Pikk – 26. Bozo Musa – 25. Nemanja Mijuskovic – 23. Paweł Zieliński – 13. Adrian Purzycki – 11. Carlos Heredia (57. minuta 10. Jakub Łukowski) – 7. K. Danielewicz (84. minuta 18. Roko Mislov) – 8. Marquitos (90. minuta 14. Maciej Koziara) – 27. Patryk Makuch – 21. Henrik Ojamaa

Wigry: 33. Dominik Kakolewski – 34. Adrian Piekarski – 25. Arkadiusz Najemski (45. minuta 27. Robert Bartczak) – 4. Dawid Sołdecki – 21. Konrad Matuszewski – 64. Łukasz Sosnowski (82. minuta 9. Kamil Sabiłło) – 8. Michał Ozga – 2. Paweł Gierach – 6. Grzegorz Aftyka – 23. Szymon Łapiński (46. minuta 10. Michał Żebrakowski) – 77. Cezary Sauczek

Bramki: 65′ Jakub Łukowski; 76′ Patryk Makuch – 90′ Cezary Sauczek

Żółte kartki: Nemanja Mijuskovic, Adrian Purzycki, Artur Pikk – Dawid Sołdecki

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec)