OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Młodzieżowcy Wigier podsumowali sezon 2020/2021
25 czerwca 2021, 15:13

Drużyny Juniora Starszego/Rezerwy, Juniora Młodszego, Trampkarza C1 oraz Młodzika D1 spotkały się na Stadionie Miejskim aby podsumować młodzieżowe rozgrywki sezonu 2020/2021.

Drużyny rywalizowały w swoich grupach ze zmiennym szczęściem, dodatkowo rozgrywki zostały z powodu pandemii przerwane na okres trzech tygodni.  Prowadzona przez Mariusza Cieślukowskiego i Tomasz Dębkowskiego drużyna Juniora Starszego zajęła pierwsze miejsce w I Lidze Wojewódzkiej A1 oraz równolegle trzynaste w IV Lidze grupy podlaskiej. Drużyna bardzo młoda, stawiająca swoje pierwsze kroki w piłce seniorskiej. Łącząca grę  na poziomie 4 ligi podlaskiej z rozgrywkami juniora starszego, w których w rundzie wiosennej grały niestety tylko 3 zespoły.

W sezonie 2020/2021 w tej drużynie grali:  Abramowicz Tomasz, Bogdanowicz Patryk, Bralczyk Bartosz, Czaplicki Adam, Danowski Tobiasz, Górny Dominik, Grudniewski Fernando, Kozłowski Filip, Kruszniewski Oskar, Kubrak Łukasz, Kunicki Jakub, Łada Wojciech, Milewski Wojciech, Mindziukiewicz Daniel, Naglik Kamil, Racis Łauksz, Romatowski Gabriel, Rutkowski Kacper, Rytelewski Tomasz, Słowikowski Piotr, Sokolik Sylwester, Suski Christian, Szczerbowski Łukasz, Śliwiński Norbert, Świerzbin Jakub, Zackiewicz Sebastian, Żukowski Szymon.

ciesla

Prowadzona przez Pawła Cimochowskiego Juniorzy Młodsi w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej B1 zajęła ósme miejsce. Ten sezon dla drużyny Trenera Pawła miał bardzo duży walor szkoleniowy. Możliwość mierzenia się z najlepszymi zespołami w tej kategorii wiekowej na Podlasiu, zaowocowała dużym postępem w grze całej drużyny.

W sezonie 2020/2021 w tej drużynie grali: Andruszkiewicz Dawid, Bobrowski Mateusz, Boniszewski Jakub, Kapuściński Karol, Kotarski Karol, Kownacki Kamil, Mazalewski Marcel, Minkiewicz Adam, Olszewski Łukasz, Paszkowski Jakub, Poniatowski Leon, Prawdzik Kacper, Sawicki Paweł, Sidor Maciej, Sowulewski Piotr, Szargiej Kamil, Szmajda Marcin, Świerzyński Wiktor, Wasilewski Kornel, Zaremba Arkadiusz, Zduńczyk Filip, Żelazko Michał,  Żuk Kamil.

cimi

Drużyna Trampkarza której trenerem jest Łukasz Jutkiewicz zajęła drugie miejsce w I lidze wojewódzkiej Trampkarza C1. Wysokie miejsce w rozgrywkach jest dobrą prognozą na przyszłe lata. Drużyna zaprezentowała wysokie umiejętności, potwierdzając, że w swojej kategorii wiekowej należy do ścisłej czołówki naszego województwa.

W sezonie 2020/2021 w tej drużynie grali: Aleksandrowicz Maciej, Aleksandrowicz Mateusz, Babkowski Kacper, Barszczewski Michał, Bobrowski Krystian, Dębski Sebastian, Gajewski Krzysztof, Gdak Gabriel, Guzewicz Jakub, Jaworowski Marcel, Jóźwik Szymon, Kador Wiktor, Kaszkiel Jan, Konopko Jakub, Makowski Michał, Maksimowicz Jan, Przełomski Beniamin, Puza Gabriel, Rejterada Kacper, Suprun Jacob, Waluś Igor.

jutkiewicz

Rozgrywki w kategorii Trampkarz II Liga Wojewódzka C1 grupa II wygrała drużyna prowadzona przez Dariusza Szmajdę. Ekipa, która dała nam wiele radości, udowadniając swoją wartość na zapleczu I ligi wojewódzkiej. Drużyna składająca się z zawodników urodzonych w roku 2006 i 2007, prowadzona przez charyzmatycznego Trenera, pokazała się z bardzo dobrej strony, dając jasny sygnał, że siła naszych drużyn młodzieżowych drzemie w rocznikach 2007 i 2006.

W sezonie 2020/2021 w tej drużynie grali: Bogdzio Piotr, Bryk Jan, Buraczewski Jakub, Chmielewski Michał, Górski Dawid, Jastrzębski Mikołaj, Jaworowski Marcel, Kamiński Karol, Klaus Szymon, Kozioł Kamil, Liszkowski Mikołaj, Łada Krzysztof, Łukaszewicz Kacper, Makarewicz Jakub, Martsinchyk Mikhail, Panasiewicz Mateusz, Rzodkiewicz Jakub, Sienkiewicz Piotr, Sobolewski Mateusz, Szczęsny Karol, Wilczyński Maciej.

szmajda

Najmłodsi nasi zawodnicy prowadzenie przez Dariusza Koncewicza w kategorii Młodzik D1 zajęli dziewiąte miejsce w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej D1. Najmniej liczni ale z ogromnym potencjałem, nasi zawodnicy z rocznika 2008 dzielnie zmagali się z trudami tego sezonu. Miejsce w lidze nieadekwatne do poziomu jaki prezentują nasi zawodnicy, z którymi wiążemy duże nadzieje na przyszłość.

W sezonie 2020/2021 w tej drużynie grali: Bobrowski Jakub, Brzozowski Cyprian, Dębski Michał, Januszewicz, Dominik, Januszko Filip, Krupiński Maciej, Michałowski Filip, Micielica Julian, Różyński Gabriel, Saweliew Gabriel, Sowulewski Bruno, Świeczak Filip, Wasilewski Piotr.

koncek

Nasi młodzi zawodnicy zostali docenieni przez PZPN i niektórzy z nich zagrali w Kadrze Województwa Podlaskiego. Z rocznika 2007 w eliminacjach do Finałów Mistrzostw Polski zagrali Beniamin Przełomski, Jakub Guzewicz, Mateusz Aleksandrowicz i Jacob Suprun. Dwóch pierwszych zostało powołanych na Finały Mistrzostw Polski. Z rocznika 2008 do kadry województwa zostali powołani: Filip Michałowski, Michał Dębski i Bruno Sowulewski. Jakub Paszkowski został powołany na konsultacje do kadry Polski U-15, które odbyły się w Wałbrzychu w dniach 14-17.06.2021. Dodatkowo trenuje z pierwszym zespołem Wigier Suwałki.

wszyscy

 

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media