OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Oświadczenie w sprawie zajść podczas meczu ze Stalą
9 października 2013, 18:51

W nawiązaniu do wydarzeń, które miały miejsce w dniu 05.10.2013r. na Stadionie Miejskim w Suwałkach w trakcie i po meczu piłki nożnej II ligi grupy wschodniej Wigier Suwałki ze Stalą Stalowa Wola, Suwalski Klub Sportowy „Wigry” oświadcza, że w związku z organizacją tego spotkania zostały przez Klub spełnione wszelkie wymogi formalne oraz podjęte wszelkie możliwe działania niezbędne do prawidłowej i bezpiecznej organizacji tego spotkania. Znajduje to potwierdzenie w dokumentacji zgromadzonej i przekazanej służbom odpowiedzialnym za zabezpieczenie imprezy masowej. Naszym zdaniem, główną przyczyną zajść, do których doszło w trakcie i po meczu, był przyjazd na stadion większej liczby kibiców ze Stalowej Woli niż wynosi pojemność sektora gości oraz ich agresywne zachowanie w momencie, kiedy nie zostali wpuszczeni na stadion. W naszej ocenie odpowiedzialność za to ponoszą organizatorzy tego wyjazdu.

W dniu 24.09.2013r Stal Stalowa Wola przesłała do SKS „Wigry” pismo z zamówieniem 250 biletów dla swoich kibiców na to spotkanie. W odpowiedzi SKS „Wigry” w dniu 25.09.2013r, poinformował Klub ze Stalowej Woli, że przyjęcie tak dużej ilości kibiców drużyny przyjezdnej nie jest możliwe z powodów proceduralnych, jak również tym, że całkowita pojemność sektora gości na Stadionie Miejskim w Suwałkach wynosi 160 miejsc. Taka dopuszczalna liczba kibiców drużyny przyjezdnej została określona w Decyzji Prezydenta Miasta Suwałk zezwalającej na przeprowadzenie cyklicznych imprez masowych tj. meczów piłki nożnej II ligi grupy wschodniej. Dzień przed zaplanowanym spotkaniem, tj. 04.10.2013 około godz. 12:00, Klub ze Stalowej Woli przesłał listę osób, które wybierają się na mecz do Suwałk, na której znajdowało się 321 osób. W ślad za otrzymanym pismem Asystent Zarządu przeprowadził telefoniczną rozmowę z Prezesem Klubu ze Stalowej Woli, jednocześnie informując, że po raz kolejny udzieli pisemnej odpowiedzi o pojemności sektora gości na Stadionie Miejskim w Suwałkach i że na spotkanie zostanie wpuszczonych jedynie 160 kibiców drużyny przyjezdnej. Około godziny 15:00 pismo zostało wysłane faksem. Informacja o możliwym zagrożeniu bezpieczeństwa wraz z listą awizowanych kibiców została bezzwłocznie przekazana Policji i służbom odpowiedzialnym za zabezpieczenie imprezy.

Suwalski Klub Sportowy „Wigry” nie poczuwa się do odpowiedzialności za zajścia, do których doszło w trakcie i po meczu. Uważamy za niewłaściwe zlekceważenie przekazywanych przez nas informacji i ostrzeżeń przez Klub ze Stalowej Woli. Wpuszczenie na stadion większej liczby kibiców było niemożliwe ze względu na ograniczenia prawne jak i faktyczną pojemność sektora gości. Wpuszczając na stadion choćby jedną osobę więcej Suwalski Klub Sportowy „Wigry” złamałby prawo, naraził się na odpowiedzialność prawną.

Jednocześnie oświadczamy, że wszystkie imprezy organizowane przez Suwalski Klub Sportowy „Wigry” przygotowywane są w zgodzie z obowiązującymi przepisami i we współpracy ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Stadion piłkarski w Suwałkach spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Organizując mecze piłkarskie dokładamy wszelkich starań w trosce o bezpieczeństwo kibiców. Zależy nam na tym, aby stadion piłkarski w Suwałkach i organizowane przez nas imprezy były bezpiecznym miejscem rodzinnych spotkań z udziałem najmłodszych kibiców. Dzięki podjętym działaniom i zastosowanym środkom bezpieczeństwa, ani przez chwilę bezpieczeństwo osób postronnych nie było zagrożone.

 

 ZARZĄD SUWALSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „WIGRY”

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media