Pierwsza sparingowa porażka
15 lutego 2014, 18:00

Biało-niebiescy, uzupełnieni kolkoma piłkarzami rezerw suwalskiego klubu, przegrali z ŁKS-em Łomża 2:1. Jedyną bramkę dla Wigier zdobył David Makaradze.

Wynik spotkania otworzył w 15 minucie Robert Speichler, który strzałem z rzutu wolnego pokonał Patryka Sobolewskiego. Suwalczanie mieli okazję do wyrównania, jednak zmarnowali dwie dobre sytuacje.

Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania, „ełkaesiacy” podwyższyli wynik na 2:0, za sprawą Alexa Rodiera. Biało-niebieskim udało się zdobyć jeszcze kontaktową bramkę, którą w 80 minucie strzelił David Makaradze.

– Było to wyrównane spotkanie, rozgrywane w szybkim tempie – mówi Andrzej Spura, który pełnił rolę trenera Wigier w tym sparingu. – Ewidentnie brakowało nam świeżości. Mogliśmy wygrać, ale nie wykorzystaliśmy kilku dobrych sytuacji. Dzisiejszy sparing mogę uznać jako pożyteczny sprawdzian, w szczególności dla zawodników, występujących w rezerwach – kończy Spura.

ŁKS Łomża 2:1 (1:0) Wigry Suwałki

Bramki: 15′ Speichler, 49′ Rodier – 80′ Makaradze

ŁKS: Trochim – Ipina, Brzozowski, Stankiewicz (46′ Kacprzyk), Baranowski, Malinowski, Villa (46′ Olesiński), Maćkowski (46′ Rodier), Speichler (65′ Maćkowski), Kraska, Lemański

Wigry: Sobolewski – Pomian, Jeruć, Kupszta (65′ Szydłowski), Żebrowski, Wesołowski, Mandygraf (46′ Stasiński), Michałowski, Omilianowicz, Makaradze, Radzio