OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
#Pierwszoligowe czytanie: podsumowanie
30 września 2019, 12:00

Piłka nożna i głośne czytanie? Czemu nie! Jedni mówią o tym, że „moda” na czytanie powraca, inni że niestety jest zupełnie odwrotnie.

Każdy z nas może coś z tym zrobić, bo książki podobnie jak sport to emocje, odkrywanie, kształtowanie osobowości i nabywanie wiedzy. Dlatego tak ważne jest, by uczyć dzieci od najmłodszych lat, że książki mają moc, a rodziców – że głośne czytanie i spędzanie czasu z pociechami to najpiękniejszy prezent, jaki możemy im podarować. Na co dzień, nie od święta. 

„Czytać to bardziej żyć, to żyć intensywniej” (C. R. Zafón)

Wspólnie z pierwszoligowymi klubami w niekonwencjonalny sposób włączyliśmy się
w obchody Dnia Głośnego Czytania (29. września), chcąc z jednej strony podjąć walkę ze stereotypami, a z drugiej strony pokazać, że zależy nam na tym, by wspólnie móc zrobić coś dobrego. Akcja przeprowadzona w naszych serwisach społecznościowych trwała kilkanaście dni, w trakcie których publikowane były zdjęcia oraz filmy ukazujące zawodników, członków sztabu szkoleniowego, trenerów akademii i osoby związane z klubem. Tym razem zamiast piłki trzymali oni w dłoniach zupełnie inny atrybut – książkę.

Wiele pomysłów – jeden cel

Podejmowanych inicjatyw było naprawdę mnóstwo. Recytacja wierszy, czytanie „Ogniem i mieczem” jako mentalne przygotowanie do ligowego meczu, odwiedzanie przedszkoli, szkół, bibliotek i spędzanie czasu z dziećmi na lekturze. Włączaliśmy w swe działania również młodych adeptów piłkarskich i trenerów młodzieży.  Książki pojawiały się także na treningach, stadionach czy… w autokarach w trakcie długich podróży na mecze ligowe. Słowem – lektury wpisały się w krajobraz naszego funkcjonowania.

Zainspiruj się i Ty

Kluczem naszej międzyklubowej współpracy była inspiracja do tego, by tę inicjatywę przenieść ze stadionów, szkół, bibliotek również do domów kibiców. Czytanie ma wielką moc i nie można o tym zapominać, dlatego wspólnie z Fortuna 1 Ligą i klubami zaangażowaliśmy się w ten projekt. Jednocześnie zachęcamy wszystkich kibiców do wspólnego spędzania czasu z ciekawą lekturą. Tak niewiele znaczy tak wiele!

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR TECHNICZNY
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media