Podział punktów na zakończenie rundy
12 grudnia 2020, 20:01

W ostatnim meczu rundy jesiennej suwalskie Wigry zremisowały z Olimpią Grudziądz 1:1. W końcówce spotkania na listę strzelców wpisał się Kacper Wełniak.

Od pierwszej minuty meczu suwalczanie kontrolowali grę. Przyjezdni nastawili się na grę z kontry i większość meczu odpierali ataki gospodarzy. Praktycznie co chwilę pod bramką Olimpii pachniało trafieniem biało-niebieskich. Między słupkami świetnie spisywał się dziś jednak 17-letni Nikodem Sujecki, który kilkukrotnie swoimi interwencjami ratował zespół z opresji. Pierwsza odsłona należała więc zdecydowanie do gospodarzy. Zabrakło nam jednak trochę szczęścia, aby umieścić piłkę w siatce.

W drugiej połowie gra się wyrównała i mimo, że biało-niebiescy stworzyli sobie kilka stuprocentowych sytuacji, to goście otworzyli wynik tego spotkania. W 79. minucie zdaniem sędziego Martin Dobrotka nieprzepisowo interweniował w polu karnym. Do piłki podszedł Jose Embalo. Portugalczyk nie pomylił się i dał Olimpii dość nieoczekiwane prowadzenie. Poirytowani biało-niebiescy rzucili się do odrabiania strat. Determinacja i walka do końca dała swój efekt już 7 minut później. Zamieszanie w polu karnym gości wykorzystał Kacper Wełniak, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Do ostatniej minuty suwalczanie starali się zmienić rezultat tego spotkania. Pomimo kilku niezłych sytuacji w końcówce, #CharakterneWigry zremisowały z Olimpią 1:1.

Wigry Suwałki 1:1 (0:0) Olimpia Grudziądz

Wigry: Zoch – Piekarski, Dobrotka, Karankiewicz, Gierach (78 Wełniak), Liszka, Babiarz, Czułowski (66 Sauczek), Gojko, Adamek.

Olimpia: Sujecki – Widejko, Popalzay, Pietrzyk, Kwiatkowski (60 Gabor), Janiak (74 Janczukowicz), Gulczyński, Ciechanowski, Caique, Andronić (60 Graczyk), Embalo (89 Kalenik)

Bramki: 0:1 – Embalo (k) 80, 1:1 – Wełniak 87.