Porażka na inaugurację – zobacz WigryTV.pl
26 lipca 2009, 10:33

Nieudanie zaczęli sezon 2009/10 drugoligowi piłkarze suwalskich Wigier. W swoim pierwszym meczu podopieczni Zbigniewa Kaczmarka przegrali w Elblągu z beniaminkiem rozgrywek – Olimpią 0:1 (0:1). Jedyny gol padł już w 15. minucie, a jego autorem był Łukasz Pietroń ? były zawodnik Lechii Gdańsk. Dostępne są już zdjęcia w dziale „Galeria” jak też relacja z meczu oraz pomeczowe wypowiedzi trenerów w serwisie WigryTV.pl ZAPRASZAMY!

Już początek meczu wskazywał, że suwalczanie będą mieli spore problemy ze świeżo upieczonym drugoligowcem. Co prawda ?biało-niebiescy? częściej byli przy piłce, ale z tej przewagi nic nie wynikało ? to gospodarze przeprowadzali groźne ataki. Jeden z nich przyniósł oczekiwany efekt – w 15. minucie Łukasz Pietroń wykorzystał bardzo dobre podanie na prawą stronę pola karnego i uderzył z woleja nie do obrony. Kilka minut później znowu zawrzało pod bramką gości. Po błędzie suwalskiej obrony, bliski szczęścia był Anton Kolosov. Ukraiński napastnik strzelił głową z kilku metrów, ale fantastyczną interwencją popisał się Vaidas Zutautas, dodatkowo zawodnik gospodarzy był na pozycji spalonej. Olimpia w pierwszej połowie przeprowadziła jeszcze kilka groźnych akcji, a suwalczanie niestety nie potrafili ani razu zagrozić gospodarzom.

Do drugiej odsłony meczu piłkarze obu drużyn przystąpili bez zmian ? zarówno w składzie i grze. Elblążanie pilnowali wyniku i czekali na kontrataki ? kilka z nich sprawiało kłopoty suwalskiej defensywie, ale ostatecznie piłka nie znalazła drogi do siatki litewskiego bramkarza suwalskich Wigier. Zawodnicy Zbigniewa Kaczmarka na dobrą sprawę zaczęli prezentować dobry poziom w ostatnim kwadransie meczu. Zmiany jakich dokonał trener przyniosły efekty ? wprowadzenie na boisko Sebastiana Świerzbińskiego i Adama Pomiana ożywiło grę Wigier. Ten pierwszy zawodnik miał najlepszą sytuację do wyrównania, kiedy to w 78. minucie minimalnie przestrzelił z 10. metra. Dwa razy groźnie pod bramką Krzysztofa Hyza było po dośrodkowaniach Karola Drągowskiego, jednak wczorajszy solenizant popisywał się znakomitym refleksem. W doliczonym czasie gry znowu było gorąco pod bramką gospodarzy, Daniel Ołowniuk strzelił w słupek ? suwalscy piłkarze reklamowali, że piłka już przekroczyła linię bramkową, ale sędzia główny nie wskazał na środek boiska i chwilę później zakończył mecz.

Niestety inauguracja nowego sezonu zakończyła się porażką, ale miejmy nadzieję, że po kolejnym meczu suwalscy kibice będą mieli już powody do zadowolenia. ?Biało-niebiescy? będą mieli dobrą okazję do rehabilitacji ? grają bowiem na własnym boisku z kolejnym beniaminkiem ? mało znaną drużyną LKS Nieciecza. Początek meczu już w niedzielę (2 sierpnia). o godz. 18:00.

Olimpia Elbląg ? Wigry Suwałki 1:0 (1:0)

Łukasz Pietroń 15?

Olimpia: Hyz ? Laskowski, Treszczotko, Jurgielewicz, Żożyński, Pietroń (59? Wróblewski), Nowacki (76? Zawada), Stróż, Styś (90? Gorgol), Roszak (85? Wolański), Kolosov.

Wigry: Zutautas ? Bajko, Rogoziński, Makarewicz, Lauryn, Sadowski (75? Pomian), Drągowski, Radzio, Kowalski, Chudziński (67? Świerzbiński), Ołowniuk.

Żółte kartki: Jurgielewicz, Hyz (Olimpia), Bajko, Lauryn (Wigry).

Czerwona kartka: Kolosow (Olimpia) – za dwie żółte.

Sędziowie: Rasmus (jako główny), Sadowski, Lanckowski, Gryckiewicz (wszyscy z Torunia).

Widzów: 1200.