Porażka w końcówce spotkania
19 września 2021, 13:16

Smutna końcówka meczu w Chorzowie. Biało-niebiescy stracili bramkę dopiero w doliczonym czasie gry i przegrali z Ruchem 1:0.

Mimo, że pierwsza połowa nie obfitowała w bramki, kibice przy Cichej mogli oglądać ciekawe widowisko. Wigry całkiem nieźle rozpoczęły zmagania na terenie wicelidera rozgrywek. W pierwszych minutach suwalczanie kilka razy zagrozili bramce Bieleckiego. Zdecydowanie najbardziej dogodną sytuację miał Mariusz Rybicki, który otrzymał prostopadłe podanie od Adamka. Skrzydłowy zdecydował się jednak na sprytną próbę lobowania, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki gospodarzy. Ruch kilkukrotnie odpowiedział, ale czujny między słupkami był Hieronim Zoch, który wyłapał strzał Janoszki i Wójtowicza.

Druga odsłona meczu nie była już aż tak udana w naszym wykonaniu. Pierwsze 20 minut to olbrzymia przewaga chorzowian. „Niebiescy” zaczęli od sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale w pojedynku Żagiel-Zoch górą okazał się ten drugi. Kilka minut później przed szansą stanął Mokrzycki, ale jego strzał był minimalnie niecelny. Jeszcze bliżej trafienia był Tomasz Wójtowicz, który trafił w słupek. W kolejnych minutach do głosu doszli biało-niebiescy. Niestety, strzały naszych piłkarzy nie zaskoczyły golkipera gospodarzy. Wydawało się już, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, ale ostateczną kontrę wyprowadził Ruch. Mokrzycki ograł kilku zawodników Wigier, obsłużył prostopadłym podaniem kolegę, a Filip Żagiel pokonał Hieronima Zocha, zapewniając drużynie z Chorzowa komplet punktów.