Porażka w Pucharze Polski
25 września 2019, 10:11

Wigry Suwałki przegrały 2:0 z Legią II Warszawa i odpadają z rozgrywek o Puchar Polski.

Stawką meczu z występującymi w III Lidze rezerwami warszawskiej Legii był awans do 1/16 finału. Do spotkania w Ząbkach Biało-Niebiescy przystąpili w mocno zmienionym składzie w porównani do tego, w którym zazwyczaj występują w meczach ligowych. Szansę gry dostali zmiennicy: Jan Balawejder, Michał Król, Szymon Klepacki oraz Bartosz Gużewski. Od pierwszej minuty na murawie pojawili się również Michał Ozga, Oskar Furst i Michał Żebrakowski.

Faworytem spotkania byli występujący dwie klasy rozgrywkowe wyżej suwalczanie, jednak na murawie różnica poziomów nie była aż tak widoczna i w pierwszej połowie można było zaobserwować wyrównane spotkanie. Już w pierwszych 45 minutach trener Adam Fedoruk był zmuszony do dokonania dwóch zmian. Z kontuzjami boisko opuścili Michał Żebrakowski, którego w 25. minucie na murawie zastąpił Cezary Sauczek oraz Szymon Klepacki zmieniony w 41. minucie przez Konrada Matuszewskiego. Najlepszą sytuację w pierwszej połowie na objęcie prowadzenia miał właśnie Cezary Sauczek, jednak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Legii. Podobną sytuację Sauczek miał na początku drugiej części spotkania i tym razem również piłka nie znalazła drogi do bramki. W 50. minucie bardzo dobrą okazję zmarnował Kamil Sabiłło, któremu wystarczyło przystawić nogę, by piłka wpadła do siatki. Niewykorzystane sytuacje zemściły się i do bramki zaczęli trafiać rywale. Po godzinie gry strzałem z dystansu Jana Balawejdera pokonał Michał Mydlarz, a na 2:0 podwyższył w doliczonym czasie gry Kacper Wełniak.

Zawodnicy wracają do Suwałk bez awansu i rozpoczynają przygotowania do niedzielnego spotkania. Biało-Niebiescy zmierzą się na wyjeździe z GKS Bełchatów.

Legia II Warszawa – Wigry Suwałki 2:0

Bramki: 62′ Michał Mydlarz, 90′ Kacper Wełniak

Legia II: Gabriel Kobylak – Nikodem Niski, Radosław Pruchnik, Chris Philipps,  Mateusz Grudziński, Piotr Cichocki (84 Dawid Wach), Michał Mydlarz (72 Kamil Orlik), Łukasz Łakomy,  Radosław Cielemęcki (76 Patryk Konik), Kacper Wełniak, Maciej Rosołek.

Wigry:  Jan Balawejder –  Michał Król,  Abdoulaye Diallo, Michał Ozga, Szymon Klepacki (41 Konrad Matuszewski), Oskar Furst (62 Adrian Piekarski), Bartosz Gużewski, Joel Huertas, Paweł Gierach, Kamil Sabiłło, Michał Żebrakowski (25 Cezary Sauczek).

Żółte kartki: Wełniak, Cielemęcki, Grudziński.

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin).