Porażka w Stargardzie
6 września 2020, 19:15

Biało-niebiescy odnotowali pierwszą porażkę w nowym sezonie. Podopieczni Dawida Szulczka przegrali z Błękitnymi Stargard 1:0.

Mecz rozpoczął się od kilku groźnych sytuacji w wykonaniu gospodarzy. Liczne strzały Błękitnych lądowały jednak tuż obok bramki Hieronima Zocha. Po nieco ponad dwudziestu minutach, gra się wyrównała. Biało-niebiescy mieli nawet okazję, aby wyjść na prowadzenie. Niewykorzystane sytuacje zemściły się i w 41. minucie gospodarze przeprowadzili zabójczą kontrę, która zakończyła się bramką Oskara Ryka. Stargardzianie utrzymali korzystny rezultat do przerwy i do szatni schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej odsłonie spotkania Wigry rzuciły się do odrabiania strat. Najlepszą okazję do wyrównania zmarnował Cezary Sauczek. W 75. minucie skrzydłowy biało-niebieskich minął bramkarza gospodarzy, ale jego strzał trafił jedynie w boczną siatkę. Kilka minut później Wigry znów zagroziły bramce Mariusza Rzepeckiego. Po dokładnej wrzutce Adamka, ponownie bliski trafienia był Sauczek. Piękny strzał 21-latka obronił jednak świetnie dysponowany tego dnia bramkarz rywali. Doskonała postawa golkipera Błękitnych sprawiła, że z dalekiego wyjazdu Wigry powróciły bez zdobyczy punktowej.

Błękitni Stargard – Wigry Suwałki 1 : 0 (1:0)

Błękitni Stargard: Mariusz Rzepecki – Aleksander Theus, Jakub Ostrowski, Krystian Kujawa, Bartosz Sitkowski, Hubert Krawczun, Michał Cywiński, Błażej Starzycki (82. Błażej Klimek), Dawid Polkowski, Oskar Ryk (67. Tomasz Kaczmarek), Mateusz Bochniak (88. Marcin Rajch).

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch – Grzegorz Aftyka (60. Paweł Gierach), Martin Dobrotka, Adrian Karankiewicz, Adrian Piekarski, Daniel Liszka (76. Kamil Adamek), Denis Gojko, Michał Ozga, Bartłomiej Babiarz, Cezary Sauczek, Kacper Wełniak.

Bramki: 1:0 – Oskar Ryk 41