Porażka z Podbeskidziem
1 marca 2020, 19:56

W pierwszym po zimowej przerwie spotkaniu Fortuna 1 ligi przegrywamy z Podbeskidziem Bielsko-Biała 4:0.

W niedzielne popołudnie trzecie w tabeli Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmowało przedostatnie Wigry Suwałki. Mimo dużej różnicy w tabeli to suwalczanie mogli przed meczem pochwalić się lepszym bilansem bezpośrednich spotkań. Biało-Niebiescy wygrywali trzykrotnie, w tym między innymi w obecnym sezonie w Suwałkach 1:0. Rywale triumfowali dwukrotnie i padały trzy remisy. Po ostatnim meczu bilans się jednak wyrównał.

W składzie Wigier w zimowym okienku transferowym doszło do wielu zmian. Do kadry dołączyło dziewięciu nowych zawodników. Trener Paweł Cretti od pierwszej minuty desygnował do gry Johana Oremo, kapitana Martina Dobrotkę, Adama Najema, Mikołaja Wasilewskiego i Mohameda Loue.

Już w pierwszych minutach meczu dwukrotnie sprawdzony został bramkarz Wigier Dominik Kąkolewski, a rywale starali się grać wysokim pressingiem. Wigry nie były jednak dłużne i również starały się grać wysoko, zmuszając rywala do błędu. Szybkie tempo meczu lepiej wykorzystali jednak gospodarze, którzy objęli prowadzenie w 33 minucie gry po składnej akcji i precyzyjnym strzale Kacpra Gacha. Więcej bramek już nie padło i do przerwy przegrywaliśmy jednym golem.

Drugą część meczu rozpoczęliśmy z jedną korektą w składzie – Cezary Sauczek zastąpił Mikołaja Wasilewskiego. Jednak już po niecałych dwóch minutach od rozpoczęcia drugiej odsłony meczu prowadzenie podwyższyli zawodnicy Podbeskidzia. Z 18. metra rzut wolny wykonywał Rafał Figiel, a piłka po jego strzale przeleciała nad murem i wpadła do bramki Kąkolewskiego. W 57. minucie kolejne trafienia dla gospodarzy. Piłkę w bramce Wigier po wrzutce w pole karne umieścił głową Dmytro Bashlai. Na domiar złego od 72. minuty musieliśmy radzić sobie bez Mohameda Loue, który zobaczył czerwoną kartkę. Wynik ustalił na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Michał Rzuchowski po silnym strzale w okienko z 25. metrów.

Teraz przed Biało-Niebieskimi pierwszy w tym roku mecz na Stadionie Miejskim w Suwałkach. W niedzielę 8. marca podejmiemy Olimpię Grudziądz.

Podbeskidzie: 1. Martin Polaček – 25. Bartosz Jaroch, 20. Dmytro Baszłaj, 28. Kornel Osyra, 22. Kacper Gach – 8. Karol Danielak (67, 17. Mateusz Marzec), 7. Rafał Figiel, 19. Michał Rzuchowski, 80. Mateusz Sopoćko (88, 14. Filip Laskowski), 11. Łukasz Sierpina – 95. Marko Roginić (82, 9. Kamil Biliński).

Wigry: 33. Dominik Kąkolewski – 16. Michał Król, 8. Michał Ozga, 17. Martin Dobrotka, 21. Konrad Matuszewski – 31. Mikołaj Wasilewski (46, 77. Cezary Sauczek), 24. Adam Najem (56, 99. Kacper Wełniak), 20. Mohamed Loua, 22. Joel Huertas, 27. Robert Bartczak – 9. Johan Oremo (56, 10. Michał Żebrakowski).

żółte kartki: Marzec, Laskowski
czerwona kartka: Mohamed Loua

sędziował: Paweł Pskit (Łódź).