Porażka z rezerwami Śląska Wrocław
28 marca 2021, 12:27

Nieudany weekend w wykonaniu suwalskich Wigier. W meczu 24. kolejki eWinner II ligi biało-niebiescy przegrali z drugą drużyną Śląska Wrocław 3:0.

Pierwsza połowa meczu kompletnie nie zwiastowała wysokiego zwycięstwa gospodarzy. Spotkanie było wyrównane, a suwalczanie kilkukrotnie mogli wyjść na prowadzenie. Bliski trafienia już w 24. minucie był Denis Gojko, który po przejęciu piłki uderzył minimalnie obok bramki golkipera Śląska. Kilka minut później znów groźnie zrobiło się pod bramką Szromnika. Prawą stroną ponownie Gojko, poszukał dośrodkowania w pole karne, piłka trafiła w jednego z obrońców gospodarzy, który omal nie wpakował piłki do własnej bramki. Biało-niebieskim nie udało się ostatecznie znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza Śląska i do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Wynik uległ zmianie zaledwie 42 sekundy po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania. Przemysław Bargiel ograł Martina Dobrotkę na lewej stronie boiska i świetnym podaniem obsłużył Bartosza Borunia, który strzałem do pustej bramki wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Rozpędzone rezerwy ekstraklasowego Śląska ruszyły w poszukiwaniu drugiego trafienia. Udało im się to już w 55. minucie, gdy nieczysto w polu karnym suwalczan faulował Wojciech Kamiński. Sędzia bez cienia wątpliwości wskazał na jedenasty metr, a rzut karny na bramkę zamienił Sebastian Bergier.

Sytuacja Wigier najmocniej skomplikowała się w 68. minucie, gdy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Paweł Gierach, który zameldował się na boisku zaledwie 8 minut wcześniej. Od tego momentu, suwalczanie musieli gonić wynik w osłabieniu. Najbliższy kontaktowego trafienia był Kacper Wełniak, który w 80. minucie zmarnował kapitalne dogranie Adamka. Trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry, Wigry miały kolejną świetną okazję. Z lini piątego metra pomylił się jednak najskuteczniejszy napastnik biało-niebieskich Kamil Adamek. Niewykorzystane sytuacje bardzo szybko się zemściły. W ostatniej minucie spotkania kropkę nad „i” postawił Sebastian Bergier, który podwyższył wynik meczu na 3:0.

Śląsk II Wrocław 3:0 (0:0) Wigry Suwałki

Wigry: Zoch – Orzechowski (60 Gierach), Dobrotka, Piekarski, Grzelak, Brito (75 Liszka), Gojko, Mularczyk (60 Sauczek), Kamiński (69 Wełniak), Sowiński (60 Czułowski), Adamek.

Bramki: 1:0 – Borun 46, 2:0 – Bergier (k) 56, 3:0 – Bergier 90.