Prawdziwy pogrom na Zarzeczu
9 października 2021, 18:30

Coś wspaniałego! Takie mecze to prawdziwa gratka dla wszystkich Kibiców. Po jednostronnym spotkaniu suwalczanie rozgromili Pogoń Siedlce 5:0.

Pierwsze fragmenty spotkania to dość wyrównana gra, która niewątpliwie nie wskazywała na taki obrót wydarzeń. Śmiało można jednak rzec, że kluczowym momentem dzisiejszego spotkania była 12. minuta. Po nieładnym faulu z boiska wyleciał Maciej Górski, osłabiając tym samym swój zespół. Nie czekając ani chwili dłużej, Wigry rzuciły się do ataku. Suwalczanie otworzyli wynik już w 29. minucie. Dogranie w pole karne z prawej flanki znalazło Mateusza Sowińskiego, a młody pomocnik technicznym strzałem piętką pokonał bramkarza Pogoni. W najbliższych minutach biało-niebiescy mogli zdobyć jeszcze dwa trafienia, ale czujnie w bramce zachował się Misztal. Mówi się, że co się odwlecze, to nie uciecze i dokładnie tak się stało. W 39. minucie Elso Brito dograł piłkę w pole karne, a futbolówkę do siatki wpakował niepilnowany Kacper Michalski.

Na samym początku drugiej połowy, bo już w 51. minucie doskonałą okazję na zmniejszenie strat mieli goście. Po faulu jednego z defensorów suwalczan, sędzia wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł były zawodnik Wigier – Maciej Wichtowski, ale jego strzał doskonale wyłapał Hieronim Zoch. Niewykorzystany rzut karny zemścił się szybciej niż myśleliśmy, bo już w 55. minucie podopieczni Dawida Szulczka prowadzili 3:0. Na listę strzelców wpisał się Mikołaj Łabojko. Tuż po trzecim trafieniu szkoleniowiec Wigier dokonał aż czterech zmian. Jak się później okazało, były one strzałem w dziesiątkę. W 80. minucie golkipera przyjezdnych pokonał wprowadzony wcześniej Mikołaj Randak. Debiutancki gol 18-latka nie był jednak ostatnim słowem biało-niebieskich. Dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry bramkę zdobył Kosei Iwao. Spotkanie 12. kolejki eWinner 2. ligi zakończyło się dość niecodziennym wynikiem i tuż po ostatnim gwizdku suwalczanie mogli świętować swój piąty ligowy triumf w tym sezonie.