OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Przed meczem z Chojniczanką Chojnice
27 lipca 2019, 09:36

Kilka słów o pierwszym rywalu suwalskich Wigier w sezonie 2019/20.

W sobotę (27.07) o godzinie 19.47 rozpoczynamy kolejny sezon w I Lidze. Pierwszy mecz Biało-Niebiescy rozgrywają przed własną publicznością, a rywalem Będzie Chojniczanka Chojnice. Zespół z którym do tej pory mierzyliśmy się jedenastokrotnie. Dotychczasowy bilans to 3 zwycięstwa Wigier, 6 porażek i 2 remisy. W sezonie 2018/19 piłkarze z Chojnic również wizytowali w Suwałkach na początku sezonu, jednak nie w pierwszej, a w drugiej kolejce. Wtedy padł remis 1:1, a strzelcem bramki dla gospodarzy był Martin Adamec.

Kadra Chojniczanki, podobnie jak w przypadku Wigier, uległa podczas wakacyjnej przerwy sporym zmianom. Z drużyną pożegnali się Tomasz Boczek, Krzysztof Danielewicz, Rafał Kobryń, Paweł Żyra i Deleu, a Piotr Grzelczak, Damian Piotrowski i Grzegorz Wnuk nadal szukają klubów. Z drugiej strony do zespołu dołączyło 10 nowych zawodników. Młodzieżowcy Mateusz Bartosiak i Jakub Letniowski. Obcokrajowcy Matic Žitko, Aghwan Papikjan, Jan Mudra, Michal Obročnik i Toni Conejo. Do tego dochodzą pozyskani z Bytovii Bytów Bartosz Wolski, Andrzej Witan i Mateusz Kuzimski oraz Kacper Gibas z drużyny rezerw.

Jak prezentowała się więc przebudowana drużyna w okresie przygotowawczym? Podopieczni czeskiego szkoleniowca Josefa Petrika rozegrali osiem sparingów z których wygrali dwa, raz zremisowali i zanotowali pięć remisów.

 

Również nasza drużyna przeszła wiele zmian, poczynając od zatrudnienia nowego trenera Adama Fedoruka. Kadra suwalskich Wigier kształtuje się w tym momencie następującą:

Trener: Adam Fedoruk. Asystent trenera: Donatas Vencevicius. Trener bramkarzy: Karol Salik. Trener przygotowania fizycznego: Adam Pomian. Kierownik drużyny: Zbigniew Kowalewski. Fizjoterapeuci: Rimas Letkiewicz i Jerzy Rosowski.    

Bramkarze: Dominik Kąkolewski, Jan Balawejder

Obrońcy: Grzegorz Aftyka, Abdoulaye Diallo (Senegal), Paweł Gierach, Adrian Karankiewicz, Michał Król, Wojciech Kuriata, Konrad Matuszewski, Arkadiusz Najemski, Bartosz Olszewski, Adrian Piekarski, Łukasz Sosnowski

Pomocnicy: Robert Bartczak, Oskar Furst, Bartosz Gużewski, Joel Huertas (Hiszpania), Szymon Łapiński, Michał Ozga, Cezary Sauczek, Jakub Świątek   

Napastnicy: Kevin Levis (Argentyna), Kamil Sabiłło

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR TECHNICZNY
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media