Przegrana w Pucharze Polski
13 sierpnia 2020, 18:19

Odpadamy z Pucharu Polski po porażce w I rundzie ze Ślęzą Wrocław 1:2.

Choć przed meczem na papierze faworytem spotkania we Wrocławiu były grające klasę rozgrywką wyżej Wigry, to na boisku różnica nie była już tak widoczna. Gospodarze wyszli zdeterminowani na murawę i robili wszystko by utrudnić zespołowi z Suwałk grę. Taktyka przyniosła skutek i to rywale meldują się w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

Pierwsze ostrzeżenie przyszło w 9. minucie gry gdy piłka zmierzała w stronę bramki strzeżonej przez Jana Balawejdera, ale na szczęście skończyło się na uderzeniu w poprzeczkę. Cztery minuty później sędzia dopatrzył się faulu w naszym polu karnym i po konsultacji z VAR-em podyktował jedenastkę. I choć nasz bramkarz bliski był obronienia strzału Roberta Pisarczuka, to piłka jednak zdołała wpaść do bramki i gospodarze objęli prowadzenie. W 34 minucie rzut karny został podyktowany tym razem dla Wigier, jednak nie wykorzystał go Denis Gojko i wynik pozostał bez zmian. Minutę przed końcem pierwszej połowy dobrą okazję miał jeszcze Kacper Wełniak, ale jego strzał z piątego metra na krótki słupek zdołał obronić bramkarz rywali i do przerwy więcej bramek nie padło.

Wigrom udało się doprowadzić do wyrównania w 54 minucie gry. Podanie Grzegorza Aftyki w środek bramki do Michała Żebrakowskiego zakończyło się strzałem napastnika Biało-Niebieskich, który zdołał obronić bramkarz, jednak piłka niefortunnie trafiła w obrońcę Ślęzy i wpadła do siatki. Wynik remisowy utrzymał się tylko przez dziewięć minut, gdyż ponownie odgwizdana została jedenastka dla rywali po zagraniu ręką w polu karnym. Do piłki ponownie podszedł Robert Pisarczuk i tym razem pewnym strzałem ponownie dał swojej drużynie prowadzenie. Podopieczni Dawida Szulczka mimo wielu prób nie znaleźli sposobu na sforsowanie obrony rywali i mecz zakończył się zwycięstwem Ślęzy Wrocław 2:1.

Ślęza Wrocław 2-1 Wigry Suwałki
Bramki: Robert Pisarczuk 14 (k), 63 (k) – Filip Olejniczak 53 (s)

Ślęza: 12. Piotr Zabielski – 22. Hubert Muszyński, 23. Maciej Tomaszewski, 21. Adam Samiec, 16. Tomasz Dyr – 11. Kornel Traczyk (54, 5. Mateusz Stempin), 3. Maciej Diduszko (84, 7. Piotr Kotyla), 17. Filip Olejniczak, 6. Robert Pisarczuk (70, 19. Piotr Stępień), 4. Jakub Gil (54, 20. Mateusz Kluzek) – 10. Guilherme Cordeiro (70, 15. Krzysztof Bialik).

Wigry: 1. Jan Balawejder – 6. Grzegorz Aftyka (71, 23. Daniel Liszka), 34. Adrian Piekarski, 5. Michał Ozga, 44. Adrian Karankiewicz – 90. Denis Gojko, 27. Robert Bartczak, 94. Patryk Czułowski, 89. Bartosz Gużewski (38, 97. Michał Żebrakowski), 10. Cezary Sauczek (84, 17. Oskar Furst) – 9. Kacper Wełniak.

Żółte kartki: Pisarczuk – Karankiewicz, Aftyka.

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).