Przegrywamy w Radomiu z Radomiakiem
2 lipca 2020, 17:50

W meczu 29. kolejki Fortuna 1 Ligi przegrywamy wyjazdowe spotkanie z Radomiakiem Radom 1:3.

Bez siedmiu zawodników, którzy odeszli w ostatnich dniach z Klubu, musieli sobie radzić Biało-Niebiescy podczas spotkania w Radomiu. Na murawę wybiegł więc nieco inny niż dotychczas skład. Gospodarze czwartkowego spotkania wciąż walczą o awans do Ekstraklasy i nie zamierzali meczu z Wigrami odpuszczać. Jedna strzelona przez suwalczan bramka to zdecydowanie za mało i mecz rozstrzygnął się na korzyść zawodników z Radomia.

Wigry w 7. minucie meczu miały okazję wyjść z groźną akcją po dokładnym, prostopadłym podaniu na wolne pole do Michała Żebrakowskiego, jednak sędzią odgwizdał pozycję spaloną. Od tego momentu piłkę przejęli gospodarze, którzy raz po raz przemieszczali się pod pole karne gości. Na pierwszą bramkę nie trzeba było długo czekać. W 12 minucie gry z lewej strony boiska w pole karne wbiegł niepilnowany Patryk Mikita i w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył po długim słupku, umieszczając piłkę w siatce.  Chwilę później mogła paść druga bramka dla Radomiaka, jednak tym razem skuteczną interwencją popisał się Jan Balawejder. Wigry prezentowały się lepiej na boisku w ostatnich pięciu minutach pierwszej części spotkania. Dwa z rzędu rzuty rożne, próby strzałów Patryka Czułowskiego i Denisa Gojki – Wigry próbowały, jednak do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej części spotkania Wigry na pewien czas wyrównały stan rywalizacji. W 61 minucie gry stratę piłki w zespole gospodarzy wykorzystał Michał Żebrakowski, który zagrał do Denisa Gojko, a ten w sytuacji sam na sam podciął futbolówkę i pokonał bramkarza Radomiaka. Dziesięć minut później ponownie na prowadzeniu byli już gospodarze. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło do Damiana Nowaka, którego pierwszy strzał wybronił jeszcze Janek Balawejder, ale przy dobitce nie miał już szans i wprowadzony dwie minuty wcześniej napastnik rywali zdobył bramkę dla swego zespołu. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wynik ustalił mocnym strzałem z 20. metra Rafał Makowski i gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Biało-Niebiescy wracają do Suwałk i rozpoczynają przygotowania do niedzielnego (05.07) spotkania w Suwałk. O 17.40 Wigry podejmą GKS Jastrzębie.

Radomiak Radom 3-1 Wigry Suwałki

Bramki: Patryk Mikita 12, Damian Nowak 71, Rafał Makowski 88 – Denis Gojko 61

Radomiak: 30. Mateusz Kryczka – 14. Damian Jakubik, 4. Maciej Świdzikowski, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz – 7. Mateusz Michalski, 11. Michał Kaput (83, 8. Mateusz Lewandowski), 10. Rafał Makowski, 70. Merveille Fundambu (69, 27. Damian Nowak), 77. Patryk Mikita (69, 22. Maciej Górski) – 97. Dominik Sokół.

Wigry: 67. Jan Balawejder – 6. Grzegorz Aftyka (39, 2. Paweł Gierach), 8. Michał Ozga, 44. Adrian Karankiewicz, 5. Oskar Nowak – 90. Denis Gojko, 94. Patryk Czułowski, 20. Mohamed Loua (77, 31. Mikołaj Wasilewski), 15. Jakub Świątek (62, 99. Kacper Wełniak), 27. Robert Bartczak – 10. Michał Żebrakowski.

Żółte kartki: Fundambu – Czułowski, Ozga, Wełniak.

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).