Przegrywamy z Jastrzębiem
23 października 2019, 08:56

W zaległym spotkaniu 13. kolejki Fortuna I Ligi przegraliśmy wyjazdowe spotkanie z GKS Jastrzębie 1:0.

Do meczu obie ekipy podchodziły w dobrych nastrojach. Wigry pokonały przed własną publicznością Odrę Opole, a rywale odnieśli wyjazdowe zwycięstwo nad Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jedni jak i drudzy chcieli podtrzymać zwycięską formę w kolejnym meczu, ale udało się to tylko gospodarzom.

Początek spotkania był bardzo wyrównany i żadna ze stron nie osiągnęła znaczącej przewagi. W pierwszym kwadransie doszło do zaledwie jednej groźnej sytuacji, zakończonej groźnym strzałem Grzegorza Aftyki z rzutu wolnego, jednak bez efektu w postaci bramki. Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić jednak gospodarze, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali więcej sytuacja pod naszą bramką, co w konsekwencji zaowocowało bramką zdobytą w 35 minucie przez Jakuba Wróbla. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i gospodarze schodzi na przerwę z przewagą jednego trafienia.

Druga odsłona meczu to przede wszystkim dużo walki w środku pola, nie zawsze fair play. Arbiter spotkania kilkukrotnie musiał sięgać po żółtą kartkę, aby nieco ostudzić zapędy zawodników po obu stronach. Biało-Niebiescy dwukrotnie mieli szansę na zmianę niekorzystnego rezultatu, ale raz dobrze poradził sobie bramkarz gospodarzy, a raz piłka powędrowała ponad poprzeczką. Więcej szans na podwyższenie wyniku mieli jednak zawodnicy GKS-u, a najlepszą sytuację zmarnował Rafał Adamek, który w doliczonym czasie gry nie wykorzystał sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem.

Teraz przed nami kolejny ważny mecz. Już w najbliższy piątek (25.10) kolejne wyjazdowe spotkanie – zmierzymy się z Sandecją Nowy Sącz.

GKS 1962 Jastrzębie – Wigry Suwałki 1:0

Bramki: 35′ Jakub Wróbel

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek – Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek, Michał Bojdys,. Dawid Gojny, Farid Ali, Łukasz Norkowski, Marek Mróz (89 Adam Żak), Dominik Szczęch (71 Rafał Adamek), Kamil Jadach (80 Kamil Szymura), Jakub Wróbel.

Wigry: Dominik Kąkolewski – Michał Król, Arkadiusz Najemski Dawid Sołdecki, Konrad Matuszewski Adrian Karankiewicz, Grzegorz Aftyka (80 Oskar Furst), Joel Huertas, Adrian Karankiewicz, Robert Bartczak, Kamil Sabiłło (80 Abdoulaye Diallo), Szymon Łapiński (46 Michał Żebrakowski).

Żółte kartki: Szczęch, Mróz, Bojdys, Wróbel – Aftyka, Huertas, Sołdecki.

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin)