OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
„Pytanie kibica” – odpowiedzi Macieja Makuszewskiego
2 kwietnia 2009, 10:31

W cotygodniowym cyklu „Pytanie kibica”, publikujemy dziś odpowiedzi młodego pomocnika suwalskich Wigier – Macieja Makuszewskiego. Popularny wśród kibiców Wigier „Maku” opowiada o swojej przygodzie z drużyną „biało-niebieskich”, a także o swojej przyszłości. Zapraszamy do zadawania pytań kolejnemu zawodnikowi. Tym razem odpowiedzi udzieli napastnik suwalczan – Jakub Kowalski. Maile prosimy wywyłaś pod adres pytam@wigry.suwalki.pl do poniedziałku (6 kwietnia). Można również skorzystać ze specjalnego formularza w dziale „kontakt”.

 
Czy ta nagminna popularność w środowisku suwalskim, pochwały, wyróżnienia od kibiców nie przyczyniły się do tego, że spocząłeś na laurach? Sodowa w głowie nie zamieszała?
Dla mnie wyróżnienia to dodatkowy impuls do jeszcze cięższej pracy. Myślę, że woda sodowa nie uderzyła mi do głowy, nadal stąpam twardo po ziemi i chcę się rozwijać i oczywiście jak najlepiej grać dla swojej drużyny.
O jakie cele gracie?
Podstawowym celem jaki stawia nam zarząd klubu jak i trener jest utrzymanie się w lidze bez gry w barażach, a jeżeli będziemy się naprawdę dobrze spisywać, to chcielibyśmy grać „nawet” o awans.
Czy to Twoja ostatnia runda w Wigrach?
Moja umowa z Wigami kończy się 30 czerwca i wracam do klubu, z którego zostałem wypożyczony.
Polski klub, w którym chciałbyś grać w przyszłości.
Moim marzeniem jest gra w jakimkolwiek klubie w naszej ekstraklasie.
Czy uważasz, że w Wigrach poczyniłeś postępy? Pomogła Ci gra w II lidze?
Na pewno poziom II ligi a III ligi jest o wiele wyższy i to na pewno jest dużym plusem, jeżeli chodzi o młodych zawodników. Ja mam taką szansę, że gram regularnie w pierwszym składzie i czuję, że zrobiłem spore postępy. Z każdym meczem nabieram doświadczenia. Poza tym, mam w drużynie starszych kolegów, od których mogę się sporo nauczyć na treningach.
Jakie warunki postawisz, jeśli działacze zechcą Cię zatrzymać w Wigrach?
Jeżeli chodzi o warunki indywidualne to na pewno doszlibyśmy do porozumienia, ale myślę, że największy problem byłby z klubem, który jest właścicielem mojej karty.
Jakie myśli miałeś w głowie, gdy nie wykorzystałeś świetnej okazji w meczu z Sandecją, a jakie, gdy uratowałeś punkt Wigrom?
Byłem bardzo zły na siebie, że nie wykorzystałem idealnej szansy na zdobycie prowadzenia, a kiedy straciliśmy z tej akcji bramkę do szatni, to byłem załamany. Ale w ciągu przerwy trener mocno nas motywował do dalszej walki i sami między sobą też się mobilizowaliśmy, że na pewno jeszcze będą sytuacje do strzelenia bramki i tak rzeczywiście było. Kiedy strzeliłem wyrównującą bramkę to pomyślałem, że mamy jeszcze szanse na zwycięstwo, ale niestety mecz zakończył się remisem. Bardzo chciałem strzelić u siebie bramkę, ale szkoda, że to nie była zwycięska bramka.
Twój piłkarski wzór?
Podoba mi się gra Cristiano Ronaldo.
Które miejsce zajmą Wigry na koniec sezonu?
Myślę, że będziemy w pierwszej 5.
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media