Radomiak pokonany!
9 marca 2014, 17:46

Biało-niebiescy po niezwykle emocjonującym spotkaniu wygrali 2:1 z Radomiakiem Radom. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry Karol Mackiewicz.

Spotkanie zaczęło się idealnie dla Wigier. W 12 minucie meczu po ładnej indywidualnej akcji w polu karnym faulowany był Karol Mackiewicz. Do jedenastki podszedł Tomasz Tuttas i strzałem po ziemi w prawy róg bramki pokonał Dawida Marca. Pierwsze 20 minut należało zdecydowanie do Wigier. Pierwszą groźną sytuację Radomiak stworzył sobie w  28 minucie. Z rzutu wolnego z około 20 metrów uderzył Łukasz Białożyt, ale na szczęście piłka po uderzeniu w poprzeczkę wróciła na boisko i została wybita przez obrońców biało-niebieskich. Chwilę później znów próbował Białożyt, ale Karol Salik obronił jego strzał. W 31 minucie w polu karnym faulował Valentin Jeriomenko, a Jakub Cieciura pewnie wykorzystał karnego i wyrównał wynik meczu.

Piętnaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia podyktował kolejną jedenastkę, tym razem dla Wigier. Po zamieszaniu w polu karnym i kilku strzałach na bramkę Radomiaka, Tomasz Tuttas uderzył piłkę do pustej bramki, a w ostatniej chwili futbolówkę ręką z linii bramkowej wybił Piotr Robakowski, który ukarany został czerwonym kartonikiem. Niestety egzekutor pierwszej jedenastki tym razem pomylił się, trafiając w słupek. Podpieczni Donatasa Venceviciusa dążyli do strzelenia zwycięskiej bramki, jednak zmarnowali kilka dobrych sytuacji. Dwa razy pomylił się Sebastian Radzio i Tomasz Tuttas. W 87 minucie meczu po ładnej akcji Wigier i strzale Aleksandara Atanackovicia, z ostrego kąta huknął, grający bardzo dobry mecz Karol Mackiewicz, dając tym samym zwycięstwo biało-niebieskim.

Suwalczanie po 19. kolejce II ligi grupy wschodniej wskoczyli na 4. miejsce w tabeli.

Wigry Suwałki 2:1 (1:1) Radomiak Radom

Bramki: 12′ Tuttas, 87′ Mackiewicz – 31′ Cieciura

Wigry: Salik – Karankiewicz, Porębski, Wenger, Bogusz (90′ Karłowicz), Mackiewicz, Jeriomenko (81′ Michałowski), Atanacković, Makaradze (49′ Radzio), Bujalski (67′ Żebrowski), Tuttas

Radomiak: Marzec – Jaroch (64′ Świdzikowski), Markowski, Robakowski, Wojdyga, Cieciura, Białożyt, Orzechowski, Brągiel, FIlipek (88′ Dubina), Orłowski

Żółte kartki: Mackiewicz, Bujalski – Jaroch, Orzechowski, Wojdyga

Czerwona kartka: 59′ Robakowski