OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Raport medyczny
17 listopada 2020, 15:12

W ostatnich tygodniach pojawiało się wiele pytań dotyczących stanu zdrowia naszych zawodników. Zdecydowaliśmy się sporządzić raport medyczny, w którym dowiecie się jak wygląda stan kadrowy biało-niebieskich.

W ostatnich tygodniach podstawowa jedenastka suwalskich Wigier ulegała częstym zmianom. Nie działo się to jednak przypadkowo. Liczne kontuzje oraz urazy sprawiały, że trener Dawid Szulczek dysponował bardzo wąskim zespołem. Aby zaspokoić Waszą ciekawość, zdecydowaliśmy się przygotować raport medyczny, w którym będzie mogli dowiedzieć się, jak wygląda sytuacja kadrowa biało-niebieskich.

 – Od początku sezonu najważniejsze było to, aby rozgrywać wszystkie mecze w terminie. Zdając sobie jednak sprawę z powagi sytuacji związanej z pandemią, musieliśmy okroić naszą kadrę zawodników. Dodatkowo, nasza pozycja w tabeli sprawia, że przeciwnicy grają bardzo agresywnie, co przekłada się na liczne urazy. Najgorszy etap jest już na szczęście za nami!powiedział szkoleniowiec Wigier.

Większość kontuzji suwalczanie nabawiali się podczas ligowych meczów, czyli były to urazy mechaniczne. 

 – Powrót na boisko wszystkich piłkarzy przebiega bardzo dobrze. Szkoda, że większość z nich doznała urazów mechanicznych, na które nie mieliśmy żadnego wpływu. – mówi fizjoterapeuta Rimas Lewkiewicz.

Najlepszy strzelec Wigier – Kamil Adamek podczas wyjazdowego meczu z Bytovią Bytów, w starciu z przeciwnikiem doznał kontuzji zerwania więzozrostu. Snajper powoli wraca do zdrowia i prawdopodobnie na boisku zobaczymy go już w meczu z Górnikiem Polkowice. 

Podobnego przypadku podczas meczu ze Stalą doświadczył drugi z napastników – Kacper Wełniak. 20-latek również ucierpiał w starciu z przeciwnikiem. Doznał uszkodzenia trzech więzadeł w stawie skokowym oraz naderwał więzozrost.

Mecz z rzeszowską Stalą przyniósł nam nie tylko komplet punktów, ale i kilka kontuzji.  Po starciu z rywalem Martin Dobrotka złamał nos. Doświadczonego obrońcę czekało kilka dni przerwy od treningów. Martin wrócił do zespołu i gra w specjalnej masce ochronnej.

Problemy z kostką prześladują linię ataku suwalczan. Podczas pucharowego meczu ze Ślęzą Michał Żebrakowski doznał kontuzji stawu skokowego. Przedwczesne rozpoczęcie treningów spowodowało odnowienie urazu. Powrót do pełnych obciążeń treningowych planowany jest na grudzień.

Wrzesień był pechowym miesiącem, jeśli chodzi o zdrowie piłkarzy. Podczas ligowych starć, Grzegorz Aftyka oraz Cezary Sauczek doznali urazów mechanicznych. W obu przypadkach 4 tygodnie przerwy wystarczyło, aby wrócili do pełnych obciążeń treningowych.

Mecz z Sokołem Ostróda nie układał się po naszej myśli. Po pierwszej odsłonie spotkania, Bartłomiej Babiarz musiał zostać w szatni suwalskich Wigier. Starcie z przeciwnikiem spowodowało uraz mięśnia dwugłowego. Do dyspozycji trenera środkowy pomocnik będzie już w tę niedzielę.

Urazu mięśnia dwugłowego doznał także Michał Ozga. Prawdopodobnie zobaczymy go dopiero w meczu z Górnikiem Polkowice.

Kilka dni przerwy od treningów zrobili sobie również Adrian Karankiewicz oraz Denis Gojko, którzy doznali lekkich urazów podczas treningu.

Ze zdecydowanie najpoważniejszą kontuzją zmaga się Robert Bartczak. Nasz skrzydłowy pomyślnie przeszedł operację rekonstrukcji więzadeł w kolanie. Planowany powrót planowany jest na przełom marca oraz kwietnia.

 

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR TECHNICZNY
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media