Remis. Cenny punkt w meczu na szczycie
25 października 2020, 22:38

Po raz pierwszy w tym sezonie musimy podzielić się punktami z rywalem. Na zakończenie weekendu bezbramkowo zremisowaliśmy z Chojniczanką Chojnice.

Do meczu z wiceliderem, suwalczanie przystępowali z kilkoma zmianami w składzie. Do pierwszej „11” wskoczył Grzegorz Aftyka, Josip Šoljić oraz Daniel Liszka. Mecz rozpoczął się dla podopiecznych Dawida Szulczka dość nerwowo. Śliska trawa sprawiła, że w pierwszych minutach w grę wkradło się dużo niedokładności. Niemoc Wigier nie trwała jednak długo. Nasi piłkarze rozpoczęli szturm na bramkę Chojniczanki. Najlepszą okazję na strzelenie bramki miał Kacper Wełniak, który po doskonałym dograniu Grzegorza Aftyki trafił w słupek. Piłka wróciła jeszcze do naszego napastnika, ale czujnie zachowała się defensywa przyjezdnych. Do przerwy na tablicy wyników utrzymał się zatem bezbramkowy remis.

Druga odsłona to również przewaga gospodarzy. Skuteczna gra Wigier w defensywie kompletnie wykluczyła groźne kontrataki przyjezdnych. Dobra dyspozycja #CharakternychWigier nie przełożyła się jednak na bramki. Gościom udało się odeprzeć wszystkie ataki biało-niebieskich i spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0.

Wigry Suwałki 0:0 (0:0) Chojniczanka Chojnice

Wigry: Zoch – Liszka, Šoljić, Piekarski, Dobrotka, Aftyka (79 Gierach), Ozga, Czułowski (85 Sauczek), Babiarz, Wełniak, Gojko.

Chojniczanka: Sokół – Mudra, Grolik, Klabník, Grobleny, Napołow (77 Orlik), Kona (77 Rakowski), Czajkowski, Ziętarski, Wachowiak (59 Emche), Skrzypczak (73 Pląskowski).