Remis na inaugurację sezonu
27 lipca 2019, 23:01

W pierwszym meczu sezonu 2019/20 zremisowaliśmy 1:1 z Chojniczanką Chojnice.

Możemy mówić o pewnym niedosycie po pierwszym spotkaniu, gdyż stworzyliśmy wiele sytuacji do zdobycia bramki. W pierwszej połowie na uwagę zasługiwał między innymi strzał Joela Huertasa tuż nad poprzeczką bramki Chojniczanki i akcja zakończona strzałem Roberta Bartczaka po której Wigry miały rzut rożny. W 31. minucie gry faulowany w polu karnym był wspomniany Bartczak i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Joel Huertas i dał Wigrom prowadzenie 1:0. Trzy minuty później arbiter spotkania ponownie wskazał na „wapno”, tym razem jednak dla gości. Z rzutu karnego nie pomylił się Hubert Wołąkiewicz i do przerwy mieliśmy remis 1:1.

Po zmianie stron tempo gry nieco zwolniło, jednak długimi fragmentami utrzymywaliśmy się przy piłce. 2:1 dla Wigier powinno być w 62. minucie gry. Przechwyt piłki w środku pola i sytuacja trzech na jednego zakończyła się zbyt mocnym podaniem do Szymona Łapińskiego i wyrzuciło go z pola karnego. Nasz zawodnik oddał jeszcze strzał, jednak poza światło bramki. W 75. minucie mogliśmy znów wyjść na prowadzenie jednak podanie Cezarego Sauczka do wprowadzonego po przerwie Kamila Sabiłło było zbyt mocne i nasz napastnik nie zdołał opanować piłki.

Mimo kilku dogodnych sytuacji kończymy mecz z jednym punktem. Za tydzień gramy wyjazdowe spotkanie ze Stalą Mielec.

Po zwycięstwo!

Wigry Suwałki – Chojniczanka Chojnice 1:1

Bramki: Joel Huertas 31. (k) – Hubert Wołąkiewicz 36. (k)

Wigry: 33. Dominik Kąkolewski – 6. Grzegorz Aftyka, 8. Michał Ozga, 22. Joel Huertas Cornudella (74. minuta – 9. Kamil Sabiłło), 23. Szymon Łapiński (89. minuta – 17. Oskar Furst), 25. Arkadiusz Najemski (K), 27. Robert Bartczak, 34. Adrian Piekarski, 44. Adrian Karankiewicz, 64. Łukasz Sosnowski, 77. Cezary Sauczek ( 80. minuta – 99. Kevin Levis).

Chojniczanka: 84. Radosław Janukiewicz – 2. Kamil Sylwestrzak, 5. Paweł Zawistowski, 14. Mateusz Kuzimski (68. minuta – Aghvan Papikyan), 17. Tomasz Mikołajczak, 18. Krystian Wachowiak (82.minuta – 19. Michał Sacharuk), 21. Emil Drozdowicz (78. minuta – 10.Wojciech Trochim), 42. Seweryn Michalski, 68. Bartosz Wolski, 85. Hubert Wołąkiewicz (K), 90. Jan Mudra.

żółte kartki: Michał Ozga i Grzegorz Aftyka – Paweł Zawistowski i Krystian Wachowiak
sędziował: Damian Kos (Gdańsk).
Widzów: 1420.