Remis w meczu z Miedzią Legnica
6 czerwca 2020, 09:09

W 24. kolejce Fortuna 1 Ligi remisujemy na własnym stadionie z Miedzią Legnica 1:1.

Podziałem punktów zakończył się drugi po korona wirusowej przerwie mecz suwalskich Wigier. Zarówno Wigry jak i ekipa rywali pierwsze spotkania przegrała. Biało-Niebiescy ulegli w Niecieczy Bruk-Bet Termalice 0:1, a drużyna Miedzi na własnym obiekcie przegrała ze Stalą Mielec 1:2. Jedni i drudzy chcieli się zrehabilitować , jednak ostatecznie skończyło się podziałem punktów. Gdyby nie ostatnia minuta meczu, to Wigry cieszyłyby się z kompletu punktów. Koniec końców udało się przerwać serię pięciu meczów bez punktów.

W pierwszej odsłonie spotkania więcej z gry mieli przyjezdni, którzy zdecydowanie częściej gościli na połowie Wigier. Podopieczni Pawła Crettiego skupili się głównie na przerywaniu akcji i pojedynczych wypadach pod bramkę rywala. Dobra szansa do zdobycie prowadzenia nadarzyła się około 40 minuty gry, jednak najpierw strzał Grzegorza Aftyki został zablokowany, a dobitka Roberta Bartczaka powędrowała ponad bramką. Do przerwy bramki więc nie padły.

Po zmianie stron obraz meczu początkowo nie uległ większej zmianie, jednak po godzinie gry gospodarze śmielej zaczęli atakować pole karne Miedzi. Pomogły również zmiany, które dały nieco więcej impetu Biało-Niebieskich. I to właśnie w 78 minucie, wprowadzony niecałe trzy minuty wcześniej Patryk Czułowski, który zastąpił na murawie Joela Huertasa, dał naszej drużynie prowadzenie po precyzyjnym strzale sprzed pola karnego. W dodatku sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry czerwoną kartę otrzymał Omar Santana i do końca meczu graliśmy w przewadze jednego zawodnika. Mimo to jedno bramkowego prowadzenia nie udało się utrzymać do końca. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry wyrównał Nemanja Musković po dośrodkowaniu w pole karne. Nic więcej nie dało się już zrobić i ostatecznie spotkanie skończyło się podziałem punktów.

Przed nami kolejne mecze w którym musimy zdobywać punkty. Najbliższy czeka nas w piątek 12. czerwca, kiedy to zmierzymy się na wyjeździe z Puszczą Niepołomice.

Wigry Suwałki – Miedź Legnica 1 : 1

Bramki: 77′ Patryk Czułowski; 90′ Nemanja Mijušković

Wigry: Jan Balawejder – Paweł Gierach, Martin Dobrotka, Adrian Karankiewicz, Konrad Matuszewski – Denis Gojko, Mohamed Loua, Joel Huertas (75. Patryk Czułowski), Grzegorz Aftyka (62. Cezary Sauczek), Robert Bartczak (88. Martin Adamec) – Kacper Wełniak.

Miedź: Łukasz Załuska – Paweł Zieliński, Božo Musa, Adam Chrzanowski (34. Nemanja Mijušković), Artur Pikk – Jakub Łukowski (9. Dawid Kort), Adrian Purzycki, Omar Santana, Marquitos, Maciej Śliwa (70. Joan Román) – Kacper Kostorz.

Żółte kartki: Mohamed Loua, Adrian Karankiewicz – Omar Santana, Kacper Kostorz.

Czerwona kartka: Omar Santana (83. za drugą żółtą).

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).