Remis w Mielcu
2 sierpnia 2019, 23:11

W drugiej kolejce sezonu 2019/20 remisujemy pierwsze wyjazdowe spotkanie przeciwko Stali Mielec 1:1.

W pierwszej połowie najlepszą sytuację dla Biało-Niebieskich miał Cezary Sauczek, który był bliski sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali, jednak w odpowiednim momencie obrońcom udało się wybić piłkę. Chwilę po tej sytuacji w polu karnym Wigier faulowany był jeden z zawodników gospodarzy i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny w 23. minucie gry pewnie wykorzystał Martin Dobrotka i do przerwy Stal prowadziła 1:0.

W drugie odsłonie oglądaliśmy typowy mecz walki, w którym żadna ze stron nie chciała odpuścić i walczyła o każdy metr boiska. W 74. minucie doskonałą paradą popisał bramkarz Biało-Niebieskich, który obronił strzał Krystiana Getingera lecący w samo okienko bramki. Trzy minuty później kontratak Wigier zakończył się bramką Cezarego suczka, który przelobował bramkarza Stali i zapewnił swojej drużynie jeden punkt na trudnym terenie w Mielcu.

Kolejne spotkanie rozegramy przed własną publicznością w niedzielę 11. sierpnia. Rywalem Wigier będzie Warta Poznań.

Stal Mielec – Wigry Suwałki 1:1

Bramki: Martin Dobrotka 23. – Cezary Sauczek 77.

Stal: 87 Seweryn Kiełpin – 23 Krystian Getinger – 24 Lukas Bielak- 4 Martin Dobrotka – 5 Mateusz Żyro (63. minuta Łukasz Janoszka) – 2 Paweł Olszewski – 9 Andreja Prokić – 17 Bartosz Nowak – 20 Grzegorz Tomasiewicz – 16 Josip Soljić – 19 Adrian Paluchowski (77. minuta Josip Barisic)

Wigry: 33 Dominik Kakolewski – 3 Abdoulaye Diallo – 44 Adrian Karankiewicz – 34 Adrian Piekarski – 25 Arkadiusz Najemski – 64 Łukasz Sosnowski – 6 Grzegorz Aftyka – 22 Joel Huertas (61.minuta Dawid Sołdecki) – 27 Robert Bartczak (87. minuta Kamil Sabiłło) – 23 Szymon Łapiński (75. minuta Oskar Furst) – 77 Cezary Sauczek

żółte kartki: Josip Soljic, Krystian Getinger  – Adrian Karankiewicz, Robert Bartczak, Adrian Piekarski, Łukasz Sosnowski

sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).