Rozwój ograny, zima spokojniejsza
28 listopada 2015, 18:21

W ostatnim tegorocznym meczu I ligi, Wigry pokonały na wyjeździe Rozwój Katowice 3:1 (1:1). Zwycięstwo nie przyszło łatwo, ale najważniejsze, że podopieczni Donatasa Venceviciusa zainkasowali 3 punkty i w dużo lepszych nastrojach mogą przepracować okres zimowy.

Gospodarze przystąpili do meczu nastawieni bardzo ofensywnie, ale to Wigry miały przewagę od pierwszych minut. Najbliżej szczęścia był Łukasz Hanzel, którego strzał w 28. minucie obronił bramkarz Rozwoju. Kolejne minuty to sytuacje gospodarzy – najpierw strzał Tomasza Wróbla kapitalnie powstrzymał Karol Salik, ale niestety wkrótce Bartosz Jaroszek po dośrodkowaniu z prawej strony pokonał naszego bramkarza. Rozwój mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie po strzale Wróbla, po raz kolejny jednak na posterunku był Salik. Kluczowa akcja miała miejsce w ostatniej minucie pierwszej połowy – Artur Bogusz przejął piłke na lewej stronie, zbiegł do środka pola karnego, uderzył na bramkę, po rykoszecie piłka trafiła na 16. metr, gdzie faulowany był zawodnik Wigier. Pięknym strzałem w okienko bramki popisał się Łukasz Hanzel i Wigry schodziły do szatni w dużo lepszych nastrojach.

Druga odsłona to już zdecydowana przewaga suwalczan, która została udokumentowana dwoma golami. W 52. minucie piłkę na lewej stronie przejął Artur Bogusz, zagrał do Łukasza Monety, po którego dośrodkowaniu Kamil Adamek z kilku metrów wpakował piłkę do siatki. Goście nie poprzestali na atakach, 20 minut później było już po meczu – kolejne świetne zagranie Łukasza Hanzela wykorzystał Łukasz Moneta, który w sytuacji „sam na sam” pokonał bramkarza gospodarzy.

Wigry co prawda nie przezimują na „bezpiecznym” miejscu w tabeli, ale mają w dorobku 21 punktów i nie odstają od kilku drużyn z wyższych miejsc. Czekamy zatem z dużymi nadziejami na wiosnę!

Rozwój Katowice – Wigry Suwałki 1:3 (1:1)

Jaroszek 36′ – Hanzel 45′, Adamek 52′, Moneta 73′.

Rozwój: 1. Bartosz Soliński – 24. Raúl González (78, 17. Wojciech Król), 2.Robert Menzel, 5. Łukasz Kopczyk, 18. Łukasz Winiarczyk – 9. Tomasz Wróbel, 4. Bartosz Jaroszek, 10. Robert Tkocz, 25. Filip Kozłowski (63, 27.Michał Gałecki), 21. Patryk Kun (68, 19. Joshua Balogun Kayode) – 7.Adam Czerkas

Wigry: 1. Karol Salik – 23. Jakub Bartkowski, 19. Maciej Wichtowski, 4. Adrian Karankiewicz, 3. Artur Bogusz – 25. Damian Gąska, 8. Aleksandar Atanacković (69, 14. Bartosz Biel), 18.Bartłomiej Kalinkowski, 31. Łukasz Hanzel, 11. Łukasz Moneta (80, 27. Mateusz Żebrowski) – 28. Kamil Adamek (90, 15. Kamil Rozmus).

żółte kartki: Jaroszek, Kun, González – Atanacković.

sędziował: Piotr Idzik (Poznań).