Runda Jesienna w liczbach
28 grudnia 2018, 11:19

W sumie 456 bramek zdobyli zawodnicy w rozgrywkach Fortuna 1 Liga, co daje 2,4 bramki na mecz.

Dzięki portalowi 90 minut mogliśmy poznać statystyki zakończonej rundy jesiennej. Zawodnicy Wigier w niektórych zestawieniach wypadli naprawdę dobrze.

W zestawieniu najlepszych strzelców, czołowe miejsca w podkategorii „Strzelcy w II połowie” zajęli Martin Adamec z 5 trafieniami i Robert Bartczak z 4. Martin został sklasyfikowany najwyżej  w kategorii Strzelec w spotkaniach „u siebie”. Robert Bartczak znalazł się z trzema trafieniami w zestawieniu najskuteczniejszych na wyjazdach.

Bartek Bida został wymieniony w dwóch kategoriach: Najmłodszy strzelec i najmłodszy zawodnik.

Zespół Wigier na razie plasuje się w środku tabeli Fair Play z 55 punktami. Jesteśmy liderem w kategorii Młodzieżowcy z 34,85 procentowym udziałem zawodników urodzonych 1998-01-01 lub później. W zestawieniu „ulubieńców sędziego” jesteśmy neutralni (dwa karne podyktowane dla nas i dwa podyktowane przeciwnikom). W wielu kategoriach musimy powalczyć o lepsze wyniki. Pierwsza do poprawy jest frekwencja na stadionach. Nasz wynik to 1200 osób na mecz. Liczymy na Waszą obecność w rundzie wiosennej.

Warto wspomnieć o dwóch „wyjazdowych” transmisjach Polsatu Sport (ŁKS Łódź i Chrobry Głogów). Zapraszamy do zapoznania się ze statystykami.

W 188 meczach zdobyto 456 goli, co daje średnią 2,426 goli na mecz. Gospodarze zdobyli 245 goli (54%), a goście 211 goli (46%). W I połowach meczów strzelono 192 gole (42%), a w II połowach 264 gole (58%)

Gospodarze wygrali 71 meczów (38%), padło 58 remisów (31%), a goście wygrali 59 meczów (31%).

Częstość wyników:

1-1 – 30 razy, 0-1 – 19 razy, 2-0 – 18 razy, 2-1 – 17 razy, 0-0 – 15 razy, 1-0 – 15 razy, 1-2 – 14 razy, 0-2 – 12 razy, 2-2 – 12 razy,1-3 – 6 razy, 3-0 – 4 razy, 0-3 – 4 razy, 3-2 – 4 razy, 4-1 – 4 razy, 4-2 – 2 razy, 2-3 – 2 razy, 4-0 – 2 razy, 3-1 – 2 razy, 1-5 – 1 raz,5-0 – 1 raz, 3-3 – 1 raz, 0-5 – 1 raz, 5-1 – 1 raz, 6-1 – 1 raz,

sobota – 104 razy (55%) – średnio 2000 widzów

W rozgrywkach wystąpiło 396 zawodników w tym 52 obcokrajowców, co stanowi 13%.

W rozgrywkach sędziowało 28 sędziów.

W rozgrywkach pokazano 899 żółtych kartek i 47 czerwonych kartek. Daje to średnią 4,782 żółtej i 0,25 czerwonej kartki na mecz.

W rozgrywkach podyktowano 61 karnych, z których wykorzystano 42, co daje skuteczność 69%.

Spotkania obejrzało 358435 widzów, co daje średnią 1900 widzów na mecz.

Średni wiek zawodnika: 26 lat, 131 dni. Średni wiek strzelca: 26 lat, 293 dni.

Zawodnicy wchodzący z ławki:
15 razy – BARTŁOMIEJ DUDZIC
14 razy – Maksymilian Hebel
13 razy – Adam Radwański
12 razy – Miłosz Kozak, Dominik Szczęch, Rafał Śledź
11 razy – Emil Drozdowicz, Kacper Kostorz, Maciej Mańka, Paweł Piceluk, Dawid Ryndak, Sebastian Steblecki, Adam Żak

Zawodnicy schodzący przed końcem meczu (nie wliczono czerwonych kartek):
15 razy – KAMIL JADACH
14 razy – Dani Ramírez
13 razy – Edgar Bernhardt, Michał Góral
12 razy – Patryk Bryła, Wojciech Fadecki
11 razy – Krzysztof Drzazga, Dawid Flaszka, Filip Karbowy, Mateusz Klichowicz, Grzegorz Tomasiewicz

Strzelcy bez karnych:
8 goli – VALēRIJS ŠABALA
7 goli – Krzysztof Drzazga, Juliusz Letniowski
6 goli – Martin Adamec, Vladislavs Gutkovskis, Rafał Kujawa, Szymon Lewicki, Łukasz Sierpina
5 goli – Kamil Adamek, Maciej Domański, Roman Gergel, Mateusz Kuzimski, Grzegorz Lech, Iván Martín, Tomáš Petrášek, Daniel Tanżyna, Jakub Wróbel
4 gole – Hubert Adamczyk, Robert Bartczak, Patryk Bryła, Damian Chmiel, Martin Dobrotka, Łukasz Grzeszczyk, Michał Jakóbowski, Krzysztof Janus, Mateusz Klichowicz, Damian Kowalczyk, Grzegorz Kuświk, Bartosz Nowak, Tomasz Ogar, Andreja Prokić, Florin Purece, Dani Ramírez, Miłosz Szczepański, Hubert Tomalski

Strzelcy karnych:
5 goli – HUBERT WOŁĄKIEWICZ
4 gole – Maciej Małkowski, Maksymilian Rozwandowicz, Kamil Szymura
3 gole – Łukasz Wróbel
2 gole – Roman Gergel, Łukasz Sierpina, Piotr Stawarczyk, Piotr Wlazło
1 gol – Adrian Błąd, Krzysztof Janus, Krzysztof Kalemba, Filip Karbowy, Arkadiusz Kasperkiewicz, Artur Marciniak, Rafał Niziołek, Guga Palawandiszwili, Jewhen Radionow, Petr Schwarz, Josip Šoljić, Przemysław Stolc, Grzegorz Tomasiewicz, Przemysław Trytko

Zmarnowane karne:
2 razy – KRZYSZTOF KALEMBA
1 raz – Adrian Błąd, Dariusz Formella, Krystian Getinger, Michał Góral, Łukasz Grzeszczyk, Filip Karbowy, Szymon Kiebzak, Szymon Lewicki, Bartosz Nowak, Wojciech Onsorge, Guga Palawandiszwili, Maksymilian Rozwandowicz, Patryk Skórecki, Grzegorz Tomasiewicz, Przemysław Trytko, Jakub Wróbel, Łukasz Wróbel

Strzelcy w I połowach meczów:
5 goli – KRZYSZTOF JANUS
4 gole – Roman Gergel, Mateusz Kuzimski, Grzegorz Lech, Hubert Tomalski
3 gole – Kamil Adamek, Martin Dobrotka, Vladislavs Gutkovskis, Rafał Kujawa, Grzegorz Kuświk, Maciej Małkowski, Bartosz Nowak, Tomasz Ogar, Przemysław Płacheta, Valērijs Šabala, Kamil Sabiłło, Łukasz Sierpina, Janusz Surdykowski, Łukasz Szczepaniak, Daniel Tanżyna, Wojciech Trochim, Hubert Wołąkiewicz

Strzelcy w II połowach meczów:
5 goli – MARTIN ADAMEC, KRZYSZTOF DRZAZGA, JULIUSZ LETNIOWSKI, VALēRIJS ŠABALA, ŁUKASZ SIERPINA, KAMIL SZYMURA
4 gole – Robert Bartczak, Michał Jakóbowski, Szymon Lewicki, Maciej Małkowski, Iván Martín, Maksymilian Rozwandowicz, Jakub Wróbel
3 gole – Maciej Domański, Roman Gergel, Łukasz Grzeszczyk, Vladislavs Gutkovskis, Damian Kowalczyk, Rafał Kujawa, Tomáš Petrášek, Andreja Prokić, Florin Purece, Miłosz Szczepański, Grzegorz Tomasiewicz, Łukasz Wróbel, Adam Żak

Strzelcy u siebie:
5 goli – MARTIN ADAMEC, KRZYSZTOF JANUS, RAFAŁ KUJAWA
4 gole – Kamil Adamek, Roman Gergel, Maciej Małkowski, Andreja Prokić, Maksymilian Rozwandowicz, Kamil Szymura, Hubert Wołąkiewicz
3 gole – Łukasz Grzeszczyk, Vladislavs Gutkovskis, Mateusz Klichowicz, Grzegorz Kuświk, Grzegorz Lech, Szymon Lewicki, Jakub Moder, Rafał Niziołek, Florin Purece, Mariusz Rybicki, Valērijs Šabala, Kamil Sabiłło, Łukasz Sierpina, Piotr Stawarczyk, Daniel Tanżyna, Wojciech Trochim, Jakub Wróbel

Strzelcy na wyjeździe:
5 goli – KRZYSZTOF DRZAZGA, JULIUSZ LETNIOWSKI, TOMÁŠ PETRÁŠEK, VALēRIJS ŠABALA, ŁUKASZ SIERPINA
4 gole – Patryk Bryła
3 gole – Robert Bartczak, Maciej Domański, Roman Gergel, Michał Góral, Vladislavs Gutkovskis, Mateusz Kuzimski, Szymon Lewicki, Maciej Małkowski, Iván Martín, Tomasz Ogar, Jewhen Radionow, Bartosz Śpiączka, Hubert Tomalski

Strzelcy jesienią:
8 goli – VALēRIJS ŠABALA, ŁUKASZ SIERPINA
7 goli – Krzysztof Drzazga, Roman Gergel, Juliusz Letniowski, Maciej Małkowski
6 goli – Martin Adamec, Vladislavs Gutkovskis, Rafał Kujawa, Szymon Lewicki, Kamil Szymura
5 goli – Kamil Adamek, Maciej Domański, Krzysztof Janus, Mateusz Kuzimski, Grzegorz Lech, Iván Martín, Tomáš Petrášek, Daniel Tanżyna, Hubert Wołąkiewicz, Jakub Wróbel
4 gole – Hubert Adamczyk, Robert Bartczak, Adrian Błąd, Patryk Bryła, Damian Chmiel, Martin Dobrotka, Łukasz Grzeszczyk, Michał Jakóbowski, Mateusz Klichowicz, Damian Kowalczyk, Grzegorz Kuświk, Bartosz Nowak, Tomasz Ogar, Andreja Prokić, Florin Purece, Dani Ramírez, Maksymilian Rozwandowicz, Miłosz Szczepański, Hubert Tomalski, Łukasz Wróbel

Strzelcy wiosną:
Strzelcy w przeliczeniu na minuty (przynajmniej 2 gole, decyduje średnia minut gry przypadająca na jedną bramkę):
16 minut – KACPER SADŁOCHA
83 minuty – Maciej Korzym
123 minuty – Tomáš Petrášek
139 minut – Kacper Piątek
164 minuty – Adam Żak

Minuty na boisku:

1890 minut – MARCIN CABAJ, GRZEGORZ DRAZIK, MICHAŁ GLIWA, DAWID GOJNY, KONRAD JAŁOCHA, RADOSŁAW JANUKIEWICZ, SEWERYN KIEŁPIN, MICHAŁ KOŁBA, MAREK KOZIOŁ, MIŁOSZ MLECZKO, KAMIL SZYMURA, ANDRZEJ WITAN

Żółte kartki:
12 kartek – BARTŁOMIEJ POCZOBUT
9 kartek – Dawid Abramowicz, Michał Grobelny, Mateusz Grzybek
8 kartek – Damian Chmiel, Bartosz Jaroszek, Jakub Kiełb, Jarosław Ratajczak, Maciej Spychała, Mateusz Spychała
7 kartek – Adrian Karankiewicz, Bartłomiej Kasprzak, Lukáš Kubáň, Maciej Małkowski, Marek Masiuda, Bartosz Śpiączka, Hubert Wołąkiewicz
6 kartek – Paweł Baranowski, Michał Borecki, Mateusz Czyżycki, Sławomir Duda, Dawid Flaszka, Łukasz Furtak, Juliusz Letniowski, Arkadiusz Najemski, Oskar Paprzycki, Michał Pawlik, Przemysław Pietruszka, Łukasz Wróbel

Czerwone kartki:
2 kartki – JAKUB KIEŁB, ARKADIUSZ NAJEMSKI, BARTŁOMIEJ POCZOBUT, PAWEŁ PYCIAK, MATEUSZ SPYCHAŁA
1 kartka – Robert Bartczak, Jakub Bąk, Lukáš Bielák, Michał Borecki, Maciej Dampc, Keon Daniel, Szymon Drewniak, Adrian Frańczak, Arkadiusz Garzeł, Michał Grobelny, Rafał Grodzicki, Rafał Grzelak, Michał Ilków-Gołąb, Bartosz Jaroch, Bartosz Jaroszek, Arkadiusz Kasperkiewicz, Bartłomiej Kasprzak, Przemysław Lech, Filip Modelski, Bartosz Mroczek, Andrzej Niewulis, Oskar Paprzycki, Damian Pawłowski, Artem Putiwcew, Dominik Sadzawicki, Michał Skóraś, Patryk Skórecki, Łukasz Sołowiej, Maciej Spychała, Piotr Stawarczyk, Bartosz Szeliga, Dawid Szufryn, Kacper Tabiś, Wołodymyr Tanczyk, Hubert Tomalski, Hubert Wołąkiewicz, Paweł Zawistowski
Liczba zawodników w barwach klubów:

26 zawodników – GKS KATOWICE
25 zawodników – Garbarnia Kraków
24 zawodników – Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Chrobry Głogów
23 zawodników – Raków Częstochowa
22 zawodników – Chojniczanka Chojnice, GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój), ŁKS Łódź, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Stomil Olsztyn, Wigry Suwałki
21 zawodników – GKS Tychy, Odra Opole, Puszcza Niepołomice, Warta Poznań
20 zawodników – Sandecja Nowy Sącz, Stal Mielec
19 zawodników – Bytovia Bytów

Jokerzy – zawodnicy wchodzący z ławki i strzelający przynajmniej jedną bramkę (podano liczbę takich występów):
3 razy – ADAM ŻAK
2 razy – Krzysztof Drzazga, Maksymilian Hebel, Marcin Orłowski, Kacper Sadłocha, Jakub Wróbel
1 raz – Bartosz Bida, Sebastian Bonecki, Emil Drozdowicz, Krzysztof Gancarczyk, Bartosz Jaroch, Gracjan Jaroch, Krzysztof Kalemba, Maciej Korzym, Kacper Kostorz, Damian Kowalczyk, Miłosz Kozak, Rafał Kujawa, Marek Kuzma, Piotr Malinowski, Iván Martín, Mateusz Mętlicki, Tomáš Mikinič, Patrik Mišák, Jakub Moder, Kacper Piątek, Łukasz Pietras, Damian Piotrowski, Jacek Podgórski, Arsenij Procyszyn, Florin Purece, Jewhen Radionow, Szymon Skrzypczak, Sebastian Steblecki, Konrad Stępień, Miłosz Szczepański, Wołodymyr Tanczyk, Árni Vilhjálmsson, Bartosz Widejko, Piotr Wlazło, Arkadiusz Woźniak, Łukasz Wroński, Tomasz Zając, Paweł Zawistowski