Tak gra lider! Stal Rzeszów pokonana
4 listopada 2020, 23:10

Suwalskie Wigry powróciły na zwycięski szlak! W meczu 11. kolejki 2. ligi biało-niebiescy pokonali Stal 2:1.

Mecz w Rzeszowie nie należał do najłatwiejszych. Biało-niebieskich czekał nie tylko wymagający rywal, ale również wymagające warunki atmosferyczne. Na stadionie przy ul. Hetmańskiej 69 przez niemal całe spotkanie zmagaliśmy się z opadami deszczu. „Angielska pogoda” sprawiła, że dzisiejsze starcie było totalnie nieprzewidywalne. Dokładnie w taki sposób padła pierwsza bramka dla gospodarzy. W 27. minucie zamieszanie po rzucie rożnym wykorzystał Jarosław Fojut, który z niemal zerowego konta szczęśliwie zmieścił piłkę w siatce Wigier.

Poirytowany zespół gości ruszył do odrabiania strat. Na efekty nie musieliśmy długo czekać. Zamieszanie tym razem pod bramką Stali, dość przypadkowe zagranie Patryka Czułowskiego i Łukasz Bogusławski pewnym, silnym strzałem doprowadza do remisu. Do końca pierwszej odsłony nie działo się już nic wartego uwagi.

Druga połowa to okres dobrej gry i przewaga suwalczan. Kilka minut po wznowieniu gry znów bliski szczęścia był Bogusławski. Groźną sytuację stworzył też Czułowski, ale jego strzał z ostrego kąta wybronił Kaczorowski. Kluczowy moment to 57. minuta i kontra gości. Damian Kostkowski przerywa dobrą akcję Babiarza, za co zostaje ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Osłabiona drużyna z Rzeszowa nie złożyła jednak broni. Błąd naszej defensywy wykorzystał Dawid Olejarka, zabrał się z piłką pod pole karne, ale czujnie między słupkami zachował się Hieronim Zoch. Mimo kilku niezłych sytuacji „Stalowców”, to Wigry wyprowadziły ostateczny cios. W 82. minucie kardynalny błąd Sadzawickiego wykorzystał Paweł Gierach, który z zimną krwią wpakował futbolówkę do siatki Kaczorowskiego. Biało-niebieskim udało się „dowieźć” wynik do końca i po ostatnim gwizdku to podopieczni Dawida Szulczka świętowali 8. zwycięstwo w tym sezonie!

Stal Rzeszów 1:2 (1:1) Wigry Suwałki

Stal: Wiktor Kaczorowski – Łukasz Góra, Damian Kostkowski, Jarosław Fojut,Piotr Głowacki – Wiktor Kłos (60 Mariusz Sławek), Bartosz Wolski (85 Ramil Mustafajew), Marcel Kotwica, Dawid Olejarka (86 Jakub Lorek) – Krystian Pieczara (60 Dominik Sadzawicki), Grzegorz Goncerz (67 Rafał Maciejewski).

Wigry: Hieronim Zoch – Grzegorz Aftyka, Josip Šoljić, Adrian Piekarski, Martin Dobrotka (60 Adrian Karankiewicz), Paweł Gierach – Patryk Czułowski (71 Denis Gojko), Łukasz Bogusławski, Bartłomiej Babiarz, Cezary Sauczek – Kacper Wełniak (46 Daniel Liszka).

Bramki: 1:0 – Jarosław Fojut 27, 1:1 – Łukasz Bogusławski 36, 1:2 – Paweł Gierach 82