OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Teraz liczy się tylko ten mecz !
15 marca 2016, 14:46

W niedzielę o 17.00 Wigry podejmą w Suwałkach Arkę Gdynia. Z tym rywalem suwalczanie mają bilans wręcz idealny. Zobacz zaproszenie Wigry TV.

W Wigrach rozpoczęła się operacja Arka. Niedzielny mecz z wiceliderem I ligi z Gdyni zapowiada się chyba najciekawiej ze wszystkich spotkań rozgrywanych w tym sezonie w Suwałkach. W sklepiku Wigier w suwalskiej Plazie można już nabyć bilety na tę konfrontację.

W poprzednim sezonie Arka uplasowała się na 10 miejscu w końcowej tabeli I ligi, czyli o oczko niżej od Wigier. Wpływ na to miały między innymi dwie bezpośrednie wygrane suwalczan z zespołem z Gdyni ( 1:0 na wyjeździe po golu Michała Kopczyńskiego i 1:0 u siebie po trafieniu Bartosza Widejki). Także w tym sezonie Wigry potrafiły już udowodnić, że mają patent na Arkę. Suwalczanie wygrali 26 sierpnia nad morzem 2:0, po golach Jakuba Bartkowskiego i Kamila Adamka. Od tego czasu sporo się jednak zmieniło. Arka zanotowała dziewięć wygranych, sześć remisów i tylko jedną porażkę. Bilans Wigier jest dużo gorszy: trzy wygrane, trzy remisy i dziesięć porażek.

W Suwałkach nikt jednak nie zawraca sobie głowy statystykami. Najważniejszy jest najbliższy mecz, w którym Wigry muszą przerwać fatalną passę ośmiu (!) porażek u siebie.

– Z kim jak nie z Arką, z którą wygraliśmy wszystkie trzy mecze pierwszoligowe- mówi Zbigniew Kowalewski, kierownik Wigier. – Po remisie w Bytowie nie ma w drużynie kontuzji, a piłkarze są optymistycznie nastawieni. To że potrafią grać udowodnili chociażby w pierwszym kwadransie ostatniego meczu, po którym mogli prowadzić już 2:0. Ten rok zaczęliśmy od porażki, później był remis, teraz czas na trzy punkty- dodaje.

We wtorek piłkarze trenowali o 15.00. W środę rano będą ćwiczyć w siłowni, a o 16.00 na stadionie. Kolejne zajęcia odbywać się będą wyłącznie na boisku, w czwartek o 10.00, w piątek o 16.00 i w sobotę o 16.30. Po tych ostatnich drużyna wyjedzie na przedmeczowe zgrupowanie do jednego z podsuwalskich ośrodków.

Zobacz zaproszenie Wigry TV:

 

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media