Trzecie zwycięstwo z rzędu
26 sierpnia 2019, 08:47

W 6. kolejce Fortuna I Ligi pokonaliśmy przed własną publicznością Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 1:0.

Do niedzielnego spotkania w Suwałkach Wigry podchodziły po dwóch kolejnych zwycięstwach, a rywale po dwóch porażkach. W pierwszych minutach meczu widać było, że goście chcą przerwać złą passę i to oni przejęli inicjatywę na murawie. Na listę strzelców po kwadransie mógł wpisać się Vladislavs Gutkovskis, ale jego strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wybronił Dominik Kąkolewski. Od 20. minuty do głosu doszli gospodarze. Zaczęło się od precyzyjnej wrzutki Grzegorza Aftyki po której strzał oddał Adrian Piekarski, a bramkarz gości mimo niepewnej interwencji zdołał zatrzymać piłkę. Bliscy szczęścia do zdobycia bramki w kolejnych minutach byli Cezary Sauczek i Szymon Łapiński. Po strzale Sauczka ofiarną interwencją wykazał się jeden z obrońców gości, który upadając wybił futbolówkę, z kolei mocny strzał Łapińskiego powędrował minimalnie nad spojeniem bramki. Po 30. minutach gry ponownie swoich sił spróbował Cezary Sauczek, którego strzał wylądował jednak na słupku. Biało-Niebiescy nie zrezygnowali i jeszcze w tej samej akcji do piłki doszedł Łukasz Sosnowski, który doskonałym uderzeniem z 25. metrów umieścił piłkę w samym okienku bramki golkipera z Niecieczy. Do przerwy 1:0 dla Wigier.

Po zmianie stron w polu karnym gości upadał Grzegorz Aftyka, jednak sędzia uznał, że nie było przewinienia na zawodniku Wigier i ukarał go żółtą kartką. Przyjezdni starali się w drugich 45. minutach dłużej utrzymywać przy piłce, ale gospodarze zagrali bardzo dobrze w obronie i kilkukrotnie z akcji gości wychodziły groźne kontry Wigier. Swoje okazje mieli między innymi Sauczek i Huertas, ale strzały okazywały się minimalnie niecelne. Największe chwile grozy kibice w Suwałkach przeżyli w 77. minucie gry, kiedy to po dośrodkowaniu z lewej strony głową uderzył Gutkovskis, mijając wychodzącego z bramki Dominika Kąkolewskiego. Na posterunku był jednak Dawid Sołdecki, który zaasekurował bramkarza i wybił piłkę z linii bramkowej. Do końca meczu nie padł już żadna bramka i Wigry mogły cieszyć się z trzeciego zwycięstwa z rzędu.

Kolejne ligowe spotkanie w niedzielę 1. września. Biało-Niebiescy zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z Miedzią Legnica.

———————————————

Wigry Suwałki – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0

Bramki: 32′ Łukasz Sosnowski

Wigry: 33. Dominik Kąkolewski – 2. Paweł Gierach (70. minuta Kamil Sabiłło) – 4. Dawid Sołdecki – 6. Grzegorz Aftyka – 21. Konrad Matuszewski – 22. Joel Huertas Cornudella (81. minuta Michał Ozga)- 23. Szymon Łapiński (66. minuta Robert Bartczak) – 25. Arkadiusz Najemski – 35. Adrian Piekarski – 64. Łukasz Sosnowski – 77. Cezary Sauczek

Termalica: 1. Łukasz Budziłek – 4. Piotr Wlaszło (81. minuta Patrik Mišák) – 7. Roman Gergel ( 62. minuta Dawid Kalisz) – 10. Flavius Purece – 13. Mateusz Grzybek – 16. MArtin Miković – 19. Michał Bezpalec – 20. Jacek Kiełb – 21. Vladislavs Gutkovskis – 27. Wojciech Kamiński (62. minuta Vlastimir Jovanović)- 32. Jonatan De Amo Perez

Żółte kartki: Grzegorz Aftyka – Jacek Kiełb, Jonatan De Amo Perez, Mateusz Grzybek

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok)