Trzy punkty z Podbeskidziem
18 sierpnia 2019, 00:44

W 4. kolejce Fortuna 1 Liga wygrywamy z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:0 po bramce Arkadiusza Najemskiego.

To zwycięstwo dedykujemy Rafałowi Trockiemu – wieloletniemu zawodnikowi suwalskich Wigier, który opuścił nas o wiele za wcześnie. 19 sierpnia minie 11 lat od jego tragicznej śmierci i z tej okazji przed meczem Wigier z Podbeskidziem na murawę wybiegli młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskich Wigier Suwałki i Sparty Augustów, bo to właśnie w Augustowie swoją przygodę z piłką zaczynał popularny „Cina”. Mecz dzieci z rocznika 2010 zakończył się zwycięstwem Wigier 6:4, czego serdecznie gratulujemy!

Również zwycięstwem zakończył się mecz pierwszej drużyny, która czwartym spotkaniu obecnego sezonu mierzyła się z niepokonanym jak dotąd Podbeskidziem Bielsko-Biała. Rywale przyjeżdżali do Suwałk po wysokim zwycięstwie 4:1 ze Stalą Mielec, a Wigry chciały zmazać pierwszą w sezonie porażkę odniesioną w starciu z Wartą Poznań. Zadanie zostało wykonane w stu procentach –  Biało-Niebiescy walczyli w każdej strefie boiska i trzy punkty został w Suwałkach.

Trener Adam Fedoruk zdecydował się na dwie zmiany w wyjściowej jedenastce w porównaniu do spotkania z Wartą. W miejsce Joela Huertasa i Roberta Bartczaka od pierwszej minuty zagrali Paweł Gierach i Konrad Matuszewski.  Mecz od początku pierwszej połowy praktycznie do jej końca wyglądał podobnie. Goście starali się jak najdłużej rozgrywać piłkę, a gospodarze zwarli szyki w obronie i korzystali z licznych okazji do wyprowadzenie własnej akcji. Jedyna bramka w tym meczu padła w 35. minucie gry. Rzut rożny w wykonaniu Wigier wybili rywale, jednak przy piłce utrzymali się gospodarze i ponowne dośrodkowanie w pole karne sprawiło, że Arkadiusz Najemski precyzyjnym strzałem z woleja pokonał bramkarza rywali.

W drugiej połowie więcej strzałów na bramkę oddawali gracze Podbeskidzia, jednak nie stanowiły one problemu dla Dominika Kąklewskiego. Wigry również miały swoje okazje i raz czy dwa było bardzo blisko podwyższenia wyniku. Ostatecznie skończyło się na 1:0 i pierwszym w sezonie zwycięstwie suwalskiego zespołu. Czasu na radość i odpoczynek nie ma jednak wiele, gdyż już w środę (28.08) zagramy w Grudziądzu przeciwko Olimpii.

Wigry Suwałki – Podbeskidzie Bielsko Biała 1:0

Bramki: Arkadiusz Najemski 35.

Wigry: 33. Dominik Kąkolewski – 21. Konrad Matuszewski, 25. Arkadiusz Najemski, 4. Dawid Sołdecki, 34. Adrian Piekarski, 44. Adrian Karankiewicz (46, 22. Joel Huertas) – 64. Łukasz Sosnowski, 2. Paweł Gierach (71, 27. Robert Bartczak), 6. Grzegorz Aftyka – 23. Szymon Łapiński (57, 10. Michał Żebrakowski), 77. Cezary Sauczek.

Podbeskidzie: 1. Martin Polaček – 25. Bartosz Jaroch, 28. Kornel Osyra, 20. Dmytro Baszłaj (10, 3. Aleksander Komor), 2. Filip Modelski – 8. Karol Danielak, 7. Rafał Figiel, 27. Konrad Sieracki (72, 4. Arkadiusz Maj), 6. Tomasz Nowak, 11. Łukasz Sierpina – 99. Iván Martín (63, 98. Damian Hilbrycht).

Żółte kartki: Sosnowski – Figiel, Sieracki, Nowak.

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).