Twierdza Zarzecze! Wisła Puławy pokonana
19 marca 2022, 17:13

Pewne zwycięstwo w słoneczną sobotę! W meczu 24. kolejki eWINNER 2. ligi biało-niebiescy pokonali Wisłę Puławy 2:0.

Początek spotkania to raczej okres wyrównanej gry. Walka toczyła się głównie w środku pola, rzadko kiedy mogliśmy oglądać klarowne sytuacje z obu stron. Zmieniło się to jednak już w 21. minucie, gdy Wigry wyszły na prowadzenie. Kontra suwalczan, do piłki dopadł Sowiński i pięknym, technicznym strzałem pokonał golkipera przyjezdnych. Goście za wszelką cenę próbowali doprowadzić do wyrównania, ale to podopieczni Grzegorza Mokrego byli bliżsi kolejnego trafienia. W 36. minucie główkę Lewandowskiego kapitalnie wybronił Gradecki. Tuż przed przerwą mieliśmy jeszcze jedną dobrą okazję. Mariusz Rybicki wyszedł na pozycję sam na sam, ale w ostatniej chwili dopadli do niego obrońcy Wisły. Ostatecznie, biało-niebiescy zeszli do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron Wigry ruszyły do ataku. W 54. minucie Rybicki sprytnym podaniem piętą obsłużył Mikołaja Łabojkę, a ten z zimną krwią umieścił piłkę w bramce. Chwilę później próbował też Mularczyk, ale jego uderzenie na rzut rożny sparował Gradecki. Goście kilkukrotnie próbowali zagrozić naszej bramce, ale defensywa suwalczan spisywała się dziś na medal. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Wigier 2:0. To trzeci triumf biało-niebieskich w rundzie wiosennej.

Wigry Suwałki 2:0 (1:0) Wisła Puławy

Wigry: Zoch – Michalski, Gvozdenović, T. Lewandowski, Rudinilson, Mularczyk (81 Caetano), Rybicki (69 Żebrakowski), Łabojko (81 Prętnik), Babiarz, Sowiński (69 Krzyżański), M. Lewandowski (90 Iwao).

Bramki: 1:0 – Sowiński 20, 2:0 – Łabojko 54.