OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Tym razem zwycięstwo – zobacz w WigryTV.pl
6 lutego 2010, 20:07

W kolejnym meczu sparingowym, piłkarze suwalskich Wigier pokonali dziś w Mariampolu czwartą drużynę litewskiej ekstraklasy FK Siauliai 1:0 (1:0). Jedyną bramkę meczu zdobył w 4. minucie Grażvydas Mikulenas. Suwalczanie wygrali z teoretycznie silniejszym rywalem, a co ważniejsze byli od niego zdecydowanie lepsi.
Relacja z meczu na WigryTv.pl już działa. Wczoraj nie była dostepna ze względu na awarię serwera, za co przepraszamy.

?Biało-niebiescy? od pierwszego gwizdka ruszyli do przodu i stwarzali sytuacje podbramkowe. W 4. minucie Grażvydas Mikulenas wykorzystał dokładne podanie Rafała Sadowskiego, wyszedł na pozycję ?sam na sam? z bramkarzem i strzałem lewą nogą zdobył swoją czwartą bramkę w barwach Wigier (w meczach sparingowych). Kilka minut później oskrzydlająca akcja Macieja Makuszewskiego mogła zakończyć się drugim golem, ale Sebastian Świerzbiński strzelił minimalnie obok słupka. Za chwilę kolejną bramkę mógł zdobyć Mikulenas, ale tym razem przegrał pojedynek z litewskim bramkarzem na 16. metrze.   Z kolei w 34. minucie bliski szczęścia był Makuszewski, który precyzyjnie uderzył z rzutu wolnego, ale piłka zatrzymała się na słupku FK Siauliai. Rywale Wigier atakowali sporadycznie ? w pierwszej połowie stworzyli w zasadzie dwie groźne akcje, ale w ostateczności Karol Salik nie miał najmniejszych problemów z obroną za lekkich strzałów Litwinów.

W drugiej połowie podopieczni Zbigniewa Kaczmarka zagrali już spokojniej, ale i tak kontrolowali grę. Jeszcze na początku tej części gry mieli dobre sytuacje do podwyższenia rezultatu, ale ani Mikulenas, ani Sadowski nie wykorzystali swoich okazji. Piłkarze z Siauliai natomiast coraz częściej gościli pod bramką Salika, ale ich dośrodkowania, albo strzały z dystansu nie sprawiały problemów naszemu bramkarzowi. Wigry zatem bez problemu dowiozły korzystny wynik do końca, choć jeszcze w końcówce Jakub Kowalski był o krok od zaskoczenia rywala, ale jego strzał zza pola karnego w ostatniej chwili zdołał wybronić dobrze spisujący się litewski bramkarz.

Mimo aury niesprzyjającej treningom z piłką, piłkarze Wigier prezentują się coraz lepiej, choć jak twierdzi Zbigniew Kaczmarek jest jeszcze sporo do poprawienia. Głównym mankamentem jest zbyt duża ilość niedokładnych podań, a także brak odpowiedniej komunikacji w zespole między nowymi litewskimi piłkarzami, a pozostałymi zawodnikami. Szkoleniowiec suwalczan ma jednak nadzieję, że te bariery uda się pokonać na kolejnych treningach i meczach sparingowych. Problemem jest również plaga kontuzji w drużynie. Po dzisiejszym meczu na drobne urazy narzekali Makuszewski i Gediminas Paberzis. Przypomnijmy, że od pewnego czasu urazy leczą Daniel Ołowniuk, Sebastian Radzio, Michał Danilczyk, Przemysław Łapiński i Tomasz Chmielewski. Wszyscy jednak powinni być gotowi na pierwszy mecz ligowy, a większość zawodników już na kolejne mecze sparingowe. Następny sprawdzian już w najbliższą środę, również w Mariampolu. O godz. 17:00 czasu polskiego Wigry zagrają z FBK Kowno.

Wigry Suwałki ? FK Siauliai 1:0 (1:0)

Mikulenas 4?.

Skład Wigier: Salik ? Bajko, Rogoziński, Makarewicz, Statkievicius, Makuszewski (73? Kowalski), Świerzbiński, Paberzis (76? Pomian), Sadowski, Kowalski (56? Lauryn), Mikulenas.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media