Udana sobota w wykonaniu Wigier
14 lutego 2021, 10:18

Kolejne dwa mecze kontrolne za nami, liga zbliża się wielkimi krokami. Udany dzień w wykonaniu suwalskich Wigier.

Biało-niebiescy udali się do Ełku, aby rozegrać dwa, kolejne mecze towarzyskie. W pierwszym spotkaniu podopieczni Dawida Szulczka mierzyli się z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Już w 9 minucie, po dograniu Orzechowskiego wynik otworzył Michał Żebrakowski. Biało-niebiescy kontynuowali szturm na bramkę rywali. Chwilę przed przerwą na 2:0 podwyższył Patryk Mularczyk. Kwadrans po rozpoczęciu drugiej odsłony wynik ponownie uległ zmianie. Indywidualną akcję przeprowadził Michał Żebrakowski, po której padł w polu karnym. Sędzia bez żadnych wątpliwości wskazał na wapno. Sam poszkodowany wziął sprawy w swoje ręce i zamienił jedenastkę na trzeciego, ostatniego już w tym spotkaniu gola.

W drugim meczu kontrolnym #CharakterneWigry mierzyły się z zambrowską Olimpią. Pierwsze minuty to głównie gra w środku pola. Zmieniło się to jednak w 31. minucie. Prostopadłe podanie  Wojtka Łady trafiło pod nogi Kacpra Wełniaka. Strzał naszego napastnika wybronił golkiper Olimpii, ale nie poradził już sobie z dobitką Sauczka, który wyprowadził Wigry na prowadzenie. Do przerwy nie działo się już nic wartego uwagi. Kulminacyjne okazały się pierwsze 4 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy. W 47. minucie świetnym dograniem z rzutu wolnego popisał się Bartłomiej Babiarz. Futbolówka spadła na nogę Kacpra Wełniaka, który z zimną krwią podwyższył prowadzenie na 2:0. Przewaga biało-niebieskich rosła i udowodnili to zaledwie dwie minuty później. Wrzutka Sauczka z lewej strony boiska, w polu karnym znalazł się Adrian Piekarski, który umieścił piłkę w siatce rywali. Wynik utrzymał się do ostatniego gwizdka.

Ruch Wysokie Mazowieckie 0:3 (0:2) Wigry Suwałki

Wigry: Balawejder – Orzechowski, Kamiński, Gużewski, Kozłowski, Brito, Czułowski, Mularczyk, Żebrakowski, Gierach, Adamek.

Bramki: 0:1 – Żebrakowski 9, 0:2 – Mularczyk 39, 0:3 – Żebrakowski 60 (rzut karny).

Olimpia Zambrów 0:3 (0:1) Wigry Suwałki

Wigry: Zoch – Piekarski, Karankiewicz, Suski, Kunicki, Liszka, Babiarz, Sowiński, Łada, Sauczek, Wełniak.

Bramki: 0:1 – Sauczek 31, 0:2 – Wełniak 47, 0:3 – Piekarski 49.