Ważne zwycięstwo przy Oporowskiej
11 kwietnia 2022, 13:05

Czwarty wyjazd i trzecie zwycięstwo biało-niebieskich! W meczu 27. kolejki eWINNER 2. Ligi podopieczni Grzegorza Mokrego pokonali rezerwy Śląska 1:0.

Dość długo zajęło bohaterom niedzielnego spotkania stworzenie konkretnej sytuacji. W 25. minucie piłkę z autu daleko wrzucił Kacper Michalski, a instynktownym uderzeniem popisał się Mariusz Rybicki. Golkiper gospodarzy bez większego kłopotu wyłapał strzał skrzydłowego. Śląsk odpowiedział w 35. minucie. Marcel Zylla dograł w pole karne do Mariusza Idzika, a ten huknął w boczną siatkę. Kulminacyjnym momentem pierwszej połowy była akcja z 36. minuty. Mariusz Rybicki prostopadłym podaniem wypuścił Mateusza Lewandowskiego, a ten został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym przez Mariusza Pawelca. Sam poszkodowany wziął sprawy w swoje ręce i za sprawą mocnego uderzenia z 11. metra Wigry prowadziły przy Oporowskiej 1:0.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli w poszukiwaniu bramki wyrównującej. W 61. minucie przed znakomita okazją stanął Mariusz Idzik, ale próbę napastnika fenomenalnie wybronił Hieronim Zoch. Dziesięć minut później z groźną kontrą wyszli biało-niebiescy. Dwójkowa akcja Michalski – Żebrakowski skończyła się jedynie rzutem rożnym. W 75. minucie próbował Marcel Zylla, ale jego uderzenie pewnie wyłapał golkiper suwalczan. Mimo prób gospodarzy, wynik nie uległ zmianie, a suwalskie Wigry mogły cieszyć się z kolejnego kompletu punktów.

Śląsk II Wrocław 0:1 (0:1) Wigry Suwałki

Wigry: Zoch – Michalski, Gvozdenović, T. Lewandowski, Rudinilson, Prętnik, Rybicki (66 Żebrakowski), Caetano (89 Mularczyk), Babiarz, Sowiński (89 Kubrak), M. Lewandowski (84 Bogusławski)

Bramka: 0:1 – M. Lewandowski 38 (k)