Wieczór Adamka, Kamila Adamka !
21 maja 2016, 22:04

To był piękny wieczór ! Wigry wygrały z Sandecją Nowy Sącz 2:0 po golach Kamila Adamka.

Wigry pokonały Sandecję Nowy Sącz 2:0. Oba gole strzelił Kamil Adamek. Suwalczanie mieli przewagę od początku meczu. W pierwszej połowie nie zdołali jednak wykorzystać dogodnych sytuacji. Więcej szczęścia mieli w drugiej odsłonie. W 53 minucie Damian Kądzior przymierzył z rzutu wolnego w okienko bramki gości, bramkarz z trudem sparował piłkę, ale przy dobitce Kamila Adamka był już bezradny. Kilka minut później Adamek odebrał piłkę na połowie rywala i pewnie pokonał bramkarza strzelając po ziemi między jego nogami. Goście ożywili się dopiero w końcówce. Najbliżej szczęścia był Wojciech Trochim, po którego strzale piłka trafiła w poprzeczkę bramki Karola Salika. Wigry awansowały na 11. miejsce w tabeli. Za tydzień zmierzą się na wyjeździe z Wisłą Płock, która zapewniła już sobie awans do ekstraklasy.

Wigry Suwałki 2-0 Sandecja Nowy Sącz

Gole: Kamil Adamek 53, 59

Wigry: 1. Karol Salik – 23. Jakub Bartkowski, 32. Martin Baran, 4. Adrian Karankiewicz, 3. Artur Bogusz – 15. Damian Kądzior, 19. Maciej Wichtowski, 8. Aleksandar Atanacković, 11. Omar Santana (83, 18. Bartłomiej Kalinkowski), 9. Miłosz Kozak – 28. Kamil Adamek (83, 24. Kamil Zapolnik).

Sandecja: 1. Michał Gliwa – 4. Przemysław Szarek, 55. Witalij Berezowśkyj (65, 24. Kamil Słaby), 26. Martin Cseh, 7. Grzegorz Baran – 19. Filip Piszczek, 33. Bartłomiej Kasprzak (46, 20. Adrian Danek), 11. Matej Náther (73, 15. Sebastian Szczepański), 10. Wojciech Trochim, 8. Maciej Małkowski – 63. Arkadiusz Aleksander.

żółte kartki: Karankiewicz, Baran.

sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).