Wigry znów na czele! Zwycięstwo w Bytowie
18 października 2020, 18:40

Takiego początku sezonu w Suwałkach jeszcze nie było! Wigry odniosły dziś szóste zwycięstwo z rzędu.

Trudno wyobrazić sobie chyba lepszy początek sezonu! Biało-niebiescy pokonali dziś Bytovię Bytów 2:1 i ponownie wskoczyli na fotel lidera drugiej ligi.

Od pierwszego gwizdka gra toczyła się głównie w środku pola. Bytovia starała się zagrozić bramce Zocha, ale czujnie zachowywała się defensywa suwalczan. Solidna gra z tyłu musiała w końcu przenieść się na połowę gospodarzy. Udało się to już w 10. minucie meczu. Denis Gojko świetnie ograł kilku zawodników Bytovii i po jego dograniu, piłka w polu karnym odbiła się od ręki jednego z defensorów gospodarzy. Sędzia Szymon Lizak nie miał żadnych wątpliwości, wskazując na jedenasty metr. Do piłki podszedł Patryk Czułowski, który strzałem w lewy róg bramki wyprowadził gości na prowadzenie. Kilka minut później zamieszanie w polu karnym wykorzystał Adrian Piekarski, ale minimalnie się pomylił. Kilka groźnych sytuacji mieli również gospodarze, ale do przerwy piłkarze z Suwałk utrzymali jednobramkowe prowadzenie.

Już w 58. minucie, trener Dawid Szulczek zdecydował się wymienić aż trzech graczy. Jak się później okazało, wniosło to dużo ożywienia w grze biało-niebieskich. W 77. minucie Grzegorz Aftyka, który po przerwie zmienił Michała Ozgę, precyzyjnie dośrodkował na głowę Kacpra Wełniaka. Nasz napastnik z zimną krwią pokonał Adriana Olszewskiego i tym samym podwyższył wynik meczu. Wydawało się, że Bytovia nie będzie już w stanie zmienić rezultatu tego spotkania. Gospodarze rzucili się jednak do odrabiania strat i już w 86. minucie wywalczyli rzut karny. Paweł Zawistowski pewnie wykorzystał „jedenastkę” i na tablicy wyników było już tylko 1:2. Ostatecznie, podopieczni Dawida Szulczka nie spanikowali po utracie bramki kontaktowej i dowieźli korzystny wynik do ostatniego gwizdka.

Bytovia Bytów 1:2 (0:1) Wigry Suwałki

Bytovia: Olszewski – Deleu, Dymerski, Bąk (68 Sikora), Camargo, Bielawski (86 Wolski) – Lizakowski (46 Sezonienko), Zawistowski, Lech, Bach (86 Ryś) – Giel.

Wigry: Zoch – Ozga (59 Aftyka), Dobrotka (79 Suski), Piekarski, Karankiewicz (58 Bogusławski), Gierach – Gojko, Czułowski (58 Šoljić), Babiarz, Wełniak – Adamek (75 Liszka).

Bramki: 0:1 – Czułowski 11 (rzut karny), 0:2 – Wełniak 77, 1:2 – Zawistowski 86 (rzut karny).